Nová funkce Apple Personal Voice založená na AI vytvoří hlas, který bude znít jako ten váš

Nová funkce Apple Personal Voice založená na AI vytvoří hlas, který bude znít jako ten váš
2023-05-20T19:30:53+02:00
• 20. 5. 2023

Zdroj: 9to5mac

iOS 17 se blíží, již za několik málo měsíců Apple uvede společně s novými iPhony i nový systém. Již nyní se ale dozvídáme o nových funkcích, které bude obsahovat. Jednou z nich jsou i funkce Live Speech a Personal Voice.

Nové funkce od Applu: Personal Voice a Live Speech

Funkce Live Speech umožní uživatelům napsat text, který následně systém převede na hlas. Taková funkce se může hodit všude tam, kde může být uživatel nějakým způsobem hlasově indisponován, ať už se jedná o trvalé postižení, nebo dočasná nemožnost mluvit. Funkce Personal Voice pak přináší unikátní způsob, jak ukládat svůj mluvený projev, různé fráze a následně pomocí strojového učení na zařízení iPhone, iPad, nebo Mac systém vytvoří hlas, který bude znít stejně jako vy. Celý proces má fungovat tak, že uživatel bude vyzván ke čtení náhodných textových řetězců a systém jeho hlas bude zaznamenávat. Tato funkce by měla pomoci především těm, kterým může hrozit ztráta hlasu, jako je tomu například u diagnózy ALS.

Apple accessibility Personal Voice inlinejpglarge 2x 1306x1828x

Zdroj: Apple

Apple svou novou funkci popisuje takto: „S funkcí Live Speech na iPhonu, iPadu a Macu můžou uživatelé napsat, co chtějí říct, aby se to během telefonních hovorů, hovorů FaceTime i osobních konverzací vyslovovalo nahlas. Uživatelé mohou také ukládat běžně používané fráze, aby se mohli rychle zapojit během živé konverzace s rodinou, přáteli a kolegy. Funkce Live Speech byla navržena tak, aby podporovala miliony lidí po celém světě, kteří nejsou schopni mluvit, nebo kteří v průběhu času ztratili svůj hlas„.

Funkce Personal Voice bude provázaná s funkcí Live Speech, což přinese obrovskou pomoc lidem, kteří budou chtít komunikovat se svou rodinou, přáteli svým hlasem i přes to, že trpí handicapem ztráty hlasu.

Apple accessibility FaceTime Live Speech inlinejpglarge 2x 1306x1828x

Zdroj: Apple

Společnost Apple dále říká: „Pro uživatele, kteří jsou ohroženi ztrátou schopnosti mluvit – například ti s diagnózou ALS (amyotrofická laterální skleróza) nebo jinými stavy, které mohou postupně ovlivňovat schopnost mluvit – je osobní hlas jednoduchý a bezpečný způsob, jak vytvořit hlas, který zní jako oni. Uživatelé mohou vytvořit osobní hlas čtením spolu s náhodnou sadou textových výzev do 15ti minutovému záznamu zvuku na iPhonu nebo iPadu. Tato funkce usnadnění řeči využívá strojové učení na zařízení k zajištění soukromí a zabezpečení informací uživatelů a bezproblémově se integruje s funkcí Live Speech, takže uživatelé mohou při spojení s blízkými mluvit svým osobním hlasem.“

Nová funkce Personal Voice v podstatě dává lidem možnost vytvořit si svůj syntetický hlas, který bude znít stejně jako oni. „Na konci dne je nejdůležitější věcí schopnost komunikovat s přáteli a rodinou, „řekl Philip Green, člen představenstva a obhájce ALS v neziskové organizaci Team Gleason, který prožil významné změny ve svém hlasu od doby, kdy se stal jednou z obětí diagnózy ALS v roce 2018. „Pokud jim můžete říct, že je milujete, hlasem, který zní jako vy, je to velký rozdíl – a schopnost vytvořit svůj syntetický hlas na vašem iPhonu za pouhých 15 minut je mimořádná.“

Společnost Apple oznámila, že tyto nové funkce budou po uvedení nového systému iOS 17 zavedeny někdy koncem letošního roku.

Zdroj: 9to5mac.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat