reklama

Garmin odhalil vylepšené hodinky Instinct 2X Solar

Garmin odhalil vylepšené hodinky Instinct 2X Solar
2023-04-14T17:25:37+02:00
• 15. 4. 2023

Zdroj: Garmin

Americká společnost Garmin zvyšuje laťku u série outdoorových hodinek a do nabídky zařazuje rovnou dva žhavé přírůstky s názvem Instinct 2X Solar a Instinct 2X Solar Tactical Edition. Mnoho rozdílů mezi jednotlivými zástupci nenajdete, přičemž ani samotná cenovka u nich nebude hrát významnou roli. Hodinky jsou primárně určeny do velmi náročných podmínek, takže neosloví úplně široké spektrum uživatelů.

To nejlepší do terénu

Hodinky mají 50mm pouzdro, které vyplňuje monochromatický displej s rozlišením 176 x 176 pixelů. Převážná většina základních funkcí je převzata od modelu Insinct 2 Solar z března loňského roku, takže se rovnou můžeme zaměřit na hlavní lákadla. Neobvyklou novinkou je integrovaná LED svítilna svítící nejen bílé, ale i červeně nebo zeleně v případě edice Tactical.

Garmin Instinct 2X Solar 5 1920x1080x Garmin Instinct 2X Solar 2 1600x455x

Zdroj: Garmin

Prodloužená výdrž přináší konkrétně 40 dnů v režimu chytrých hodinek či 60 dnů v GPS režimu po celou dobu bez nutnosti dobíjení. Ovšem za podmínky pohybu v prostředí s intenzitou světla nad 50 000 Luxů. Pro lepší představu se hodí zmínit, že v létě při jasné obloze má denní světlo zhruba 100 000 Luxů či při zatažené obloze jde o 20 000 Luxů.

Dalším vylepšením prošel GNSS senzor na určování polohy a také mimo jiné vzrostl počet sportovních režimů. Potom speciální edice Tactical má navíc dva speciální režimy. Režim Jumpmaster umí automaticky spustit barometr s kompasem při rozpoznání seskoku. Druhý režim Stealth omezuje bezdrátovou komunikaci hodinek a GPS nezaznamenává pozici.

Závěrem zbývá dodat oficiální ceny pro český trh, což znamená, že za Instinct 2X Solar dáte 10 990 Kč a Tactical Edition pořídíte od 11 990 Kč.

Garmin Instinct 2X Solar 4 1280x854x

Zdroj: Garmin

Zdroje: garmin.com, xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat