reklama

Twitter bude sdílet příjmy z reklam s uživateli, ale je zde nejeden háček

Twitter bude sdílet příjmy z reklam s uživateli, ale je zde nejeden háček
2023-02-05T15:00:29+02:00
• 5. 2. 2023

Fotka od Akshar Dave z Unsplash

Twitter v tomto týdnu oznámil, že zruší API zdarma a nově za přístup budou muset vývojáři platit. Změna odstartuje již 9. února, ale budeme si muset počkat, jak se tato změna projeví na službách a aplikacích. Mezitím se Elon Musk podělil s novinkou, která by měla přinést uživatelům výdělek z jejich obsahu.

Twitter odřízl alternativní klienty

Vydělávání na Twitteru?

Elon Musk se již několikrát vyjádřil, že Twitter musí začít odměňovat tvůrce. V podstatě nastavit systém, skrze který bude možné vydělávat na zveřejňovaném obsahu. Tímto chce nalákat kvalitnější obsah a také dát podobnou možnost, jakou mají tvůrci například na Youtube. Nyní zveřejnil informaci, která představuje jednu takovou novinku.

Konkrétně dojde ke sdílení příjmů z reklam se samotnými tvůrci. Je zde ale několik podmínek, aspoň podle toho, co sám Musk uvedl. Sdílené příjmy budou jen u účtů s Twitter Blue. Takže bez toho, aniž byste neplatili za službu, nebude možné získat finanční ohodnocení. Co se týče příjmů, tak budou vycházet jen z reklam zobrazovaných v odpovědích na konkrétní příspěvky.

Elon Musk

Zdroj: CNBC (se souhlasem)

Zde se ale hned objevuje několik otázek. Například se zatím neví, kolik procent dostane tvůrce. Navíc se tak dozvídáme, že se budou zobrazovat reklamy v reakcích na příspěvek, což může být kontraproduktivní. Je otázkou, jak velká četnost bude zobrazovaných reklam. Navíc takoví tvůrci budou asi cílit na kontroverzní témata, aby dostali co nejvíce reakcí. Zde bude muset Twitter nastavit poměrně silná pravidla, aby nedocházelo k zneužívání. Na podrobnosti si ale budeme muset počkat, jelikož se zatím ani neví, kdy se tato novinka objeví.

Zdroje: xda-developers.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat