reklama

Spotify nasadilo umělou inteligenci, nabízí DJ pro personalizovaný obsah s hlasovým komentářem

Spotify nasadilo umělou inteligenci, nabízí DJ pro personalizovaný obsah s hlasovým komentářem
2023-02-24T19:30:25+01:00
• 24. 2. 2023

Zdroj: Spotify

1

Spotify oznámilo novou funkci AI DJ. Novinka založená na umělé inteligenci od OpenAi, společností, která vytvořila ChatGPT, nabídne „sestavu hudby dle stylu spolu s promluvami ke skladbám a umělcům, o kterých si myslíme, že se vám budou líbit, a to úžasně realistickým hlasem,“ uvedlo Spotify na svém blogu.

Spotify AI DJ

Zdroj: Spotify

Spotify tvrdí, že nová funkce AI DJ zná posluchačův hudební vkus natolik dobře, že změní způsob, jakým uživatelé poslouchají  muziku na Spotify. Nový prvek umělé inteligence kromě výběru a mixu hudby podle nálady či denní doby doplní songy i komentářem, který je tvořený též umělou inteligencí. Spotify hlas nazývá dynamickým hlasem, ten bude každému posluchači po několika minutách i skladbách uvádět další písně, případně okomentuje po zásahu uživatele do toho, v jaké náladě se cítí, co bude zrovna přehráváno.

Zcela personalizované rádio

Funkce AI DJ je navržena tak, aby na základě posluchačovy historie poslechu a zvyklostí vytvářela nekonečný proud hudby ve stylu rozhlasové stanice. Hlas AI DJ bude přecházet mezi skladbami podobně jako na tradiční rozhlasové stanici s vysvětlením, proč vybral danou skladbu, kdy jste ji naposledy poslouchali a podobně.

Spotify na svém blogu uvedlo několik hlavních bodů k nové funkci:

  • Technologie personalizace společnosti Spotify, která vám poskytne řadu hudebních doporučení na základě toho, co víme, že máte rádi.

  • Generativní umělá inteligence díky využití technologie OpenAI. Tu vkládáme do rukou našich hudebních redaktorů, aby vám poskytli zasvěcené informace o hudbě, interpretech nebo žánrech, které posloucháte. Odbornost našich redaktorů je něco, co je pro naši filozofii ve Spotify opravdu důležité.

    • Máme odborníky na žánry, kteří znají hudbu a kulturu skrz naskrz. A nikdo nezná hudební scénu lépe než oni. Díky tomuto generativnímu nástroji umělé inteligence jsou naši redaktoři schopni škálovat své vrozené znalosti způsobem, který nikdy předtím nebyl možný.
  • Dynamická hlasová platforma AI z naší akvizice Sonantic, která oživuje úžasně realistické hlasy z textu.

Podle Spotify je AI DJ k dispozici již od středy v beta verzi a dostupná je zatím na mobilních zařízeních s Android a iOS:

  • V mobilní aplikaci Spotify přejděte na hlavní obrazovku.
  • Zatím pro beta uživatele zde je již zobrazena ikona AI DJ.
  • Stačí na ni kliknout a AI DJ je spuštěn.
  • Pokud posluchači styl nevyhovuje, stačí stisknout tlačítko DJ v pravém dolním rohu obrazovky a přejít na jiný žánr, interpreta nebo náladu.

Zdroje: 9to5mac.com, newsroom.spotify.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Filda1100 Kmoch

VIP 26. 2. 2023, 22:23

Jsem beta tester a mě se tam al DJ nezobrazuje. Je problém v tom že jsem delší dobu nic ve Spotify nepustil? Jinak mám v knihovně ve Spotify hodně alb a playlistů.

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat