reklama

Prodeje tabletů vloni nebyly úplně špatné podle analýzy od IDC

Prodeje tabletů vloni nebyly úplně špatné podle analýzy od IDC
2023-02-08T18:00:58+02:00
• 8. 2. 2023

Zdroj: IDC

Tradiční pohled na poslední čtvrtletí a zároveň celý rok 2022 vydala nyní společnost IDC prostřednictvím rozsáhlé analýzy. Její výsledek docela příjemně překvapí, pokud prodejní čísla vztáhneme k výrazným propadům v rámci jiné spotřební elektroniky. První dva největší giganti mají za sebou velmi vydařené období a v podstatě dokázaly hladce zahladit ztráty ostatních firem v žebříčku.

Nejistá budoucnost

Jestliže začneme u posledního kvartálu roku 2022, tak kalifornský Apple s podílem 49,2 % dodal meziročně o 28,8 % více zařízení, a proto mu právem náleží první příčka. Stále pořádný odstup od něj držel konkurenční Samsung, kterému náleží růst 7,1 % nebo podíl „jen“ 16,8 %. Největší a nejspíš i citelný propad má za sebou čínské Lenovo, protože ztratila polovinu svého původního podílu. Konkrétně to znamená z 10,1 % na aktuálních 5,1 %.

Tablety IDC Q4 2022 2114x908x

Dodávky tabletů za 4. čtvrtletí 2022 | Zdroj: IDC

Daleko menší rozdíly jsou k vidění až v tabulce, která shrnuje dodávky tabletů za loňský rok. První Apple s podílem 38 % dodal mezi roky o 7 % více zařízení, čímž trochu utekl druhému Samsungu. Jihokorejskému výrobce patří 18,6 % z koláče a meziročně evidují pokles o 0,8 %. Černému scénáři opět neunikla firma Lenovo. Podíl z 10,5 % klesl na 7,1 % či meziroční propad činil 34,6 %. Toho nevyužil pátý Huawei a koneckonců ani třetí Amazon.

Výzkumný analytik Anuroopa Nataraj se zaměřením na tablety závěrem dodává, že producenti budou muset přetvořit svá portfolia tak, aby šla naproti konečným spotřebitelům, vzdělávacím institucím a firemním zákazníkům podle jejich aktuální poptávky.

Tablety IDC 2022 2106x900x

Dodávky tabletů za rok 2022 | Zdroj: IDC

Zdroje: idc.com, androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat