Prodeje tabletů vloni nebyly úplně špatné podle analýzy od IDC

Prodeje tabletů vloni nebyly úplně špatné podle analýzy od IDC
2023-02-08T18:00:58+02:00
• 8. 2. 2023

Zdroj: IDC

Tradiční pohled na poslední čtvrtletí a zároveň celý rok 2022 vydala nyní společnost IDC prostřednictvím rozsáhlé analýzy. Její výsledek docela příjemně překvapí, pokud prodejní čísla vztáhneme k výrazným propadům v rámci jiné spotřební elektroniky. První dva největší giganti mají za sebou velmi vydařené období a v podstatě dokázaly hladce zahladit ztráty ostatních firem v žebříčku.

Nejistá budoucnost

Jestliže začneme u posledního kvartálu roku 2022, tak kalifornský Apple s podílem 49,2 % dodal meziročně o 28,8 % více zařízení, a proto mu právem náleží první příčka. Stále pořádný odstup od něj držel konkurenční Samsung, kterému náleží růst 7,1 % nebo podíl „jen“ 16,8 %. Největší a nejspíš i citelný propad má za sebou čínské Lenovo, protože ztratila polovinu svého původního podílu. Konkrétně to znamená z 10,1 % na aktuálních 5,1 %.

Tablety IDC Q4 2022 2114x908x

Dodávky tabletů za 4. čtvrtletí 2022 | Zdroj: IDC

Daleko menší rozdíly jsou k vidění až v tabulce, která shrnuje dodávky tabletů za loňský rok. První Apple s podílem 38 % dodal mezi roky o 7 % více zařízení, čímž trochu utekl druhému Samsungu. Jihokorejskému výrobce patří 18,6 % z koláče a meziročně evidují pokles o 0,8 %. Černému scénáři opět neunikla firma Lenovo. Podíl z 10,5 % klesl na 7,1 % či meziroční propad činil 34,6 %. Toho nevyužil pátý Huawei a koneckonců ani třetí Amazon.

Výzkumný analytik Anuroopa Nataraj se zaměřením na tablety závěrem dodává, že producenti budou muset přetvořit svá portfolia tak, aby šla naproti konečným spotřebitelům, vzdělávacím institucím a firemním zákazníkům podle jejich aktuální poptávky.

Tablety IDC 2022 2106x900x

Dodávky tabletů za rok 2022 | Zdroj: IDC

Zdroje: idc.com, androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat