reklama

Youtube plánuje uvést nové nástroje pro boj se spamem v chatu a komentářích

Youtube plánuje uvést nové nástroje pro boj se spamem v chatu a komentářích
2022-12-20T11:30:03+02:00
• 20. 12. 2022

Zdroj: Dotekománie

Spam je v dnešní době všudy přítomný a dávnou jsou pryč časy, kdy se šířil pouze přes emaily. Dnešní doba nabízí mnoho kanálů, kterými se může spam šířit. Velikým problémem jsou různé komunikační platformy a také kanály pro komentáře.

Youtube přitvrzuje v boji proti spamu

Youtube není bohužel výjimkou. Tvůrci a uživatelé si stěžují na velké množství spamu, který se objevuje v komentářích pod videoobsahem a rovněž se objevuje i v chatu. Youtube reaguje na zpětnou vazbu od tvůrců a publika a na svých stránkách podpory oznámil, že pracuje na vylepšení automatizovaných detekčních systémů a modelů strojového učení, aby bylo možné ještě lépe spam identifikovat a odstraňovat.

Společnost Youtube tvrdí, že jen v roce 2022 odstranila více než 1,1 miliardy spamujících komentářů. Průběžně dochází k vylepšování modelů strojového učení. Společnost vylepšila detekci spambotů, kteří by tak měli umět ještě lépe zbránit tomu, aby se spam roboti dostávali do komentářů.

Screenshot 78 628x838x

Zdroj: Youtube

Společnost rovněž oznámila, že spouští systém, který uživatele upozorní na to, když dojde ke zjištění a odstranění jejich komentářů, pakliže poruší pravidla pro komunitu. Pokud uživatelé budou opakovaně zanechávat například urážlivé komentáře, může jim být dočasně pozastavena možnost komentovat na příštích 24 hodin. Tento systém bude prozatím aplikován pouze pro komentáře v angličtině, ale postupně bude aplikován i na další jazyky.

Zdroje: xda-developers.com, support.google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat