reklama

Tecno představuje teleobjektiv s duálním hranolem Eagle Eye Lens

Tecno představuje teleobjektiv s duálním hranolem Eagle Eye Lens
2022-11-25T18:00:46+02:00
• 25. 11. 2022

Zdroj: tecno

Pokud se zajímáte o fotografování, pravděpodobně víte, že při použití teleobjektivu je velmi dobrou pomůckou optická stabilizace obrazu (OIS – Optical Image Stabilization). Ta významně pomáhá zejména při větších faktorech přiblížení, protože s rostoucím zoomem se výrazně násobí také jakýkoliv třes fotoaparátu, resp. ruky, které jej drží. Optická stabilizace obrazu funguje velmi dobře zejména při fotografování statických objektů, ovšem pokud potřebujeme sledovat pohybující se objekty, kvalita výsledné fotografie je opět velmi náročná na perfektní stabilitu.

Systém dvou hranolů

Čínský výrobce mobilních telefonů Tecno oznámil, že vyvinul systém, který tento problém řeší. Jedná se o unikátní systém dvou (namísto obvyklého jednoho) optických hranolů, které se mohou otáčet podle jedné osy. První hranol má možnost rotace v rozsahu -8° až +8°, druhý hranol pak v rozsahu -10° až +10°. A právě díky kombinaci těchto dvou hranolů je fotoaparát schopen automaticky sledovat objekt v rozsahu -16° až + 16° v jedné ose, a -20° až +20° v ose druhé.

Pokud si nedokážete úplně představit, jak celý systém funguje, můžete se podívat na krátké video, které činnost obou hranolů ilustruje.

Tecno pro tuto technologii zvolil název „Eagle Eye Lens“. Systém samozřejmě zvládá i klasickou optickou stabilizaci obrazu, kdy dokáže korigovat nechtěné pohyby v rozsahu -6° až +6°. Důležité je, že jak OIS, tak sledování objektů jsou automatizovány s využitím umělé inteligence.

Systém Eagle Eye Lens funguje jak pro fotografie, tak pro videa. Výsledkem je v obou případech lepší kvalita obrazu než při ruční stabilizaci. Výrobce zdůrazňuje, že Eagle Eye je velmi užitečný při snímání sportu, například při automobilových závodech, kdy umožní zachytit ostrou fotografii nebo plynulý obraz závodních vozů řítících se kolem vás.

Tecno Eagle Eye Lens Tecno Eagle Eye Lens

Tecno Eagle Eye Lens Tecno Eagle Eye Lens

Zdroj: gsmarena

A zajímavá informace na závěr – společnost Tecno aktuálně pracuje na prémiových smartphonech s implementovanou technologií Eagle Eye. Představeny budou v průběhu příštího roku.

Zdroj: gsmarena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat