reklama

Spotify přidává vylepšení zvuku pro podcastery

Spotify přidává vylepšení zvuku pro podcastery
2022-11-27T15:00:12+01:00
• 27. 11. 2022

Zdroj: Spotify

V současnosti jsou podcasty na vzestupu a nejedna společnost se snaží nalákat nejen velké množství posluchačů, ale také samotných tvůrců. Kromě prostoru pro publikaci některé společnosti nabízí i software pro lepší nahrávání. Mezi takové patří i Spotify. Nabízí aplikaci Anchor, která slouží pro nahrávání a také publikování podcastu. Nově má k dispozici i vylepšení zvuku.

Vylepšený zvuk

Pokud se někdy pustíte do samotného nahrávání podcastu, tak budete muset zainvestovat do kvalitnějšího mikrofonu, ale to není vše. Pro nejlepší kvalitu potřebujete tiché prostředí bez jakékoliv ozvěny, což už může být komplikované, jelikož správně připravit místnost může být dosti nákladné a pracné.

Právě proto se Spotify pokouší o vytvoření speciální funkce, která vylepší samotné audio. V tiskové zprávě je dokonce uvedeno, že dokáže odstranit i velmi hlasité ruchy na pozadí. Doslova se zmiňuje doprava, hlučné prostředí kavárny a podobně. Samotné vylepšení se dělá až postprodukčně, tedy po zaznamenání celého podcastu.

637b81131aad1753b014f83f 1920x1080 AudioEnhancement WoM Inline 2 1 1920x1080x

Zdroj: Spotify

Zřejmě se využívají mikrofony během nahrávání a snaží se zaznamenat vzorek zvuku s ruchy. Následně probíhá odstranění. Případně se využívají jiné pokročilé techniky. Novinka je již nyní k dispozici u aAnchor pro Android i iOS.

Zdroje: blog.anchor.fm, 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim