Soukromí až 500 milonů uživatelů WhatsApp by mohla být ohroženo

Soukromí až 500 milonů uživatelů WhatsApp by mohla být ohroženo

Zdroj: Dotekománie

Na populárním hackerském fóru se objevil inzerát, který nabízí k prodeji databázi 487 miliónů telefonních čísel uživatelů služby WhatsApp z 84 zemí celého světa používaných v roce 2022.

Unikla data o 500 telefonních číslech WhatsApp uživatelů

Z toho plyně, že téměř čtvrtina z celkových dvou miliard měsíčně používaných účtů je ohroženo. Ti, kteří za tímto únikem stojí tvrdí, že 32 milionů záznamů se týká uživatelů z USA, 45 milionů z Egypta, 35 milionů z Itálie, 29 milionů ze Saudské Arábie, 20 milionů z Francie a 20 milionů z Turecka. Dalších 10 milionů záznamů se týká ruských čísel a 11 milionů čísel z Velké Británie. České republiky se týká zhruba 1,3 milionů záznamů.

whatsapp unik dat 1486x818x

Zdroj: Cybernews (se souhlasem)

Hacker údajně plánuje data prodat za 7 000 dolarů v USA, ve Velké Británii za 2 500 dolarů a v Německu za 2 000 dolarů. Data, která byla ukradena útočníci obvykle využívají k smishingu, nebo vishingu, což jsou metody které se používají pro oklamání své oběti tak, že se například útočník vydává za banku, která volá svým klientům. Je proto doporučeno nepřijímat hovory a zprávy z nedůvěryhodných zdrojů.

Zdroje: cybernews.com, techradar.com

Pravda o Pixelu 10a: Tlusté rámečky, ale geniální plochá záda! 🔥

💡ANKETA: Měníte si ve svém telefonu výchozí webový prohlížeč?

Nahrávání ... Nahrávání ...

Profilovka

Senior Editor jehož vášní jsou AI, mobilní technologie a vše kolem IT. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim