reklama

Youtube zavádí označení kanálů pomocí @

Youtube zavádí označení kanálů pomocí @
2022-10-12T07:30:13+01:00
• 12. 10. 2022

Zdroj: Dotekománie

Dost internetových služeb přispělo nějakým nápadem, který se rozšířil mezi ostatní, i konkurenční služby. Příkladem je právě možnost označení nějakého uživatele pomocí znaku @ a také jeho uživatelského jména. Dá se říci, že původ je tak trochu u Twitteru, ale dnes lze používat tuto metodu i třeba na Facebooku. Nyní se přidává Youtube, respektive rozšiřuje samotnou možnost v rámci svého ekosystému.

Jednoznačný identifikátor?

Youtube oznámil, že rozšíří možnost označovat jednotlivé kanály právě pomocí „zavináče“. Sama služba již nyní nabízí tento způsob, ale byl omezen jen na některé části. Nově bude všude tento systém, takže například i v komentářích. Pokud tedy budete chtít zmínit autora videa v komentáři, bude stačit napsat @ a následně by se měl zobrazit chytrý našeptávač.

1 wDXB35Tmax 1000x1000 1000x681x

Zdroj: Youtube

Služba nehodlá spustit tuto novinku globálně a pro všechny. První se soustředí na ty Youtube kanály, které mají hodně sledujících, případně se jedná o velmi aktivní tvůrce. Postupně dojde k rozšíření mezi většinu tvůrců a nakonec bychom se mohli dočkat situace, že každý uživatel bude mít možnost si vytvořit své uživatelské jméno, které se bude tímto způsobem používat.

Pokud si do 14. listopadu 2022 nezvolíte popisovač pro svůj kanál, YouTube vám automaticky přiřadí popisovač, který případně budete moci změnit ve Studiu YouTube.

Kromě samotné aplikace napříč celým Youtube bude tento identifikátor možné použít i ve webové adrese, která následně bude vypadat například takto: youtube.com/@name. Pokud kanál již má personalizovanou URL adresu, dostane identický identifikátor. Případě si jej bude moci změnit.

mentions lightmax 1000x1000 1000x900x

Zdroj: Youtube

Youtube si slibuje, že takto sníží počet falešných účtů, ale jak moc dobře tato novinka zapůsobí, není zatím jasné. Rozhodně se jedná o krok, aby nedocházelo k podvodům, zejména v komentářové sekci.

Zdroje: theverge.com, techcrunch.com, blog.youtube

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim