reklama

WhatsApp začíná ve své aplikaci testovat podporu avatarů

WhatsApp začíná ve své aplikaci testovat podporu avatarů
2022-10-24T15:00:13+01:00
• 24. 10. 2022

Zdroj: Dotekománie

WhatsApp ve svém beta kanálu pro testery zavádí podporu avatarů. Kdo by nevěděl, co je to avatar, tak je to jakési vaše virtuální 3D já, které si můžete vzhledově plně přizpůsobit a tohoto avatara pak vkládat například do příběhů, nebo zpráv tak, jak je tomu již na platformě Instagram.

Avataři míří do aplikace WhatsApp

Instagram, který je další platformou ve vlastnictví společnosti Meta, zahájil podporu avatarů letos v únoru. WhatsApp jí aktuálně zavádí také, ale prozatím jen pro beta testery. WhatsApp na podpoře pracuje již několik měsíců, první náznaky se objevily již letos v červnu. Podpora avatarů se objevila nyní v poslední aktualizaci aplikace pro Android s číslem sestavení 2.22.21.3.

WA AVATARS ANDROID scaled 1213x2560x

Zdroj: WABetaInfo

Tato funkce nám nově umožní vytvořit 3D avataru, kterého si budeme moci vizuálně přizpůsobit. Po vytvoření avatara aplikace WhatsApp rovněž vytvoří nový balíček nálepek založených na tomto avatarovi, které bude možné vkládat do chatů. Pokud jste zaregistrovaní v programe beta, možná se na vás usmálo štěstí a máte možnost tuto novinku vyzkoušet. Je totiž k dispozici pro omezenou skupinu beta testerů. Pokud patříte mezi ně, v nastavení se nově objeví položka Avatar. Pokud mezi beta testery nepatříte, pak si ještě budete muset chvíli počkat, než se tato funkce dostane mezi všechny uživatele.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim