reklama

WhatsApp nově umožní blokovat snímky obrazovky u funkce zobrazit pouze jednou

WhatsApp nově umožní blokovat snímky obrazovky u funkce zobrazit pouze jednou
2022-10-11T11:33:31+01:00
• 11. 10. 2022

Zdroj: Dotekománie

Mark Zuckerberg nedávno oznámil novou funkci v aplikaci WhatsApp, která zabrání pořizování snímku obrazovky u fotografií a videí, u kterých bude nastaveno zobrazení pouze jednou.

WhatsApp aplikace bude zase bezpečnější

Tato novinka je ve fázi testování a objevila se v beta kanálu pro Android. Podle webu WABetaInfo byla změna zavedena do aplikace s číslem sestavení 2.22.22.3. V současné době je k dispozici pouze pro několik málo betatesterů. Nová funkce umí blokovat pořizování snímků obrazovky jak pro fotografie, tak i pro videa, u kterých bylo nastaveno, že je může příjemce vidět pouze jednou. Pokud by se uživatel pokusil snímek obrazovky v takové případě pořídit, objeví se upozornění, že z důvodu nastaveného zabezpečení nelze snímek obrazovky pořídit.

wa block screenshot 811x885x

Zdroj: WABetaInfo

Podle zjištění webu WABetaInfo se při pokusu o pořízení snímku či záznamu obrazovky objeví pouze černý záznam. Funkce zatím neumí informovat odesílatele, že se příjemce pokusil snímek obrazovky pořídit. Nová funkce má samozřejmě svá omezení a nedokonalosti. Pakliže bude toto omezení nastaveno, příjemci nic nezabrání v tom, aby si snímek obrazovky nepořídil pomocí fotoaparátu na druhém zařízení..

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim