reklama

Meta varuje, miliony účtů na Facebooku mohou být ohroženy

Meta varuje, miliony účtů na Facebooku mohou být ohroženy
2022-10-11T13:30:27+02:00
• 11. 10. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Pakliže používáte svůj facebookový účet pro přihlašování do aplikací třetích stran, pak buďte na pozoru. Společnost Meta, která je vlastníkem nejpopulárnější sociální sítě, vydala znepokojivé prohlášení. Miliony účtů mohou být v ohrožení.

Miliony účtů na Facebooku v ohrožení

Meta uvedla, že v obchodech App Store i Google Play je přítomno mnoho podvodných aplikací, které byly navrženy tak, aby sbíraly přihlašovací údaje k účtu na Facebooku. Dnes je poměrně běžné to, že se do různých služeb stačí zaregistrovat, nebo přihlásit například pomocí účtu na Facebooku nebo Googlu. To samozřejmě ušetří čas a uživatel tak nemusí vymýšlet uživatelské jméno a heslo.

facebook 3044x1720x

Zdroj: US Today

Společnost Meta varuje, že tyto aplikace mohou odcizit přihlašovací údaje k účtu na Facebooku. Většina těchto aplikací nemá žádnou zvláštní funkci, pouze má uživatele zaujmout a získat od něj přihlašovací údaje. Podle slov společnosti Meta v obchodech App Store a Google Play existuje více než 400 podobných aplikací. Většina z nich pak pochází hlavně z obchodu Google Play. Pakliže dojde ke zneužití vašeho účtu, je doporučeno provést okamžitě příslušné kroky, se kterými pomůže sám Facebook.

Zdroj: androidheadlines.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim