reklama

Sluchátka beyerdynamic Free BYRD přichází s technologií, která se používá v naslouchátkách

Sluchátka beyerdynamic Free BYRD přichází s technologií, která se používá v naslouchátkách
2022-10-23T15:00:44+01:00
• 23. 10. 2022

Sluchátka beyerdynamic Free BYRD od německého specialisty na studiovou techniku nabízí intenzivní zvukový zážitek s přesnou reprodukcí všech tónů včetně intenzivních basů. Na
jedno nabití vydrží hrát až 11 hodin (výrobce se nezmiňuje, zda výdrž uvádí se zapnutou funkcí ANC). Umožňují přizpůsobit zvuk konkrétnímu posluchači a při reprodukci vyrovnávají nedokonalosti jeho sluchu.

beyerdynamic FreeBYRD 21 01 Case open floating Earbuds GREY v1 2000x2000x

Zdroj: beyerdynamic

Přizpůsobí se schopnostem uživatelova sluchu

Mikrofony vestavěné na vnější straně sluchátek spolu s elektronikou umožňují snímat nežádoucí okolní ruchy a při reprodukci do uší je posluchači účinně „vymazat“. Díky tomu zajistí funkce ANC i v rušné situaci optimální poslechové prostředí. Firma však neuvádí, kolik dB je ANC schopna potlačit, běžným standardem nyní bývá kolem 40 dB.

beyerdynamic FreeByrd 22 04 Gaming Illustration v1 1 2000x1333x

Zdroj: beyerdynamic

Druhá technologie, MOSAYC, pochází z lékařského prostředí a do audiotechniky ji implementovala německá společnost Mimi Hearing Technologies. Pomocí přibližně dvouminutového testu sluchu rozpozná, které tóny slyší uživatel následkem poruch sluchu hůře, a při reprodukci tuto nedokonalost vyrovnává. Díky tomu nabízí vyrovnanou, a přitom působivou reprodukci celého spektra slyšitelných tónů od 10 Hz do 22 kHz.

Uživatelům operačního systému Android je přenos zvuku umožněn přes kodek Qualcomm® aptX™ Adaptive a u zařízení Apple je standardní AAC. LDAC chybí. Pro případ, kdy chce uživatel pouze telefonovat, nabízí Free BYRD možnost mono režimu s využitím jen jednoho sluchátka. Konektivita se zařízením je díky Bluetooth ve verzi 5.2.

beyerdynamic Free BYRD

Zdroj: beyerdynamic

Komunikaci s lidmi v okolí umožňuje přepnutí ANC do transparentního režimu, v něm elektronika naopak zvuk z vnějšku do uší propustí. Ovládání všech základních funkcí sluchátek, z nichž každé váží jen 7 gramů, je k dispozici pomocí dotykového ovládání. Bezdrátová sluchátka beyerdynamic Free BYRD jsou v Česku k dostání v černé a šedé barvě za koncovou doporučenou cenu 5 890 Kč.

Zdroj: tisková zpráva

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim