reklama

Instagram testuje plánovač příspěvků a reelů

Instagram testuje plánovač příspěvků a reelů
2022-10-23T13:30:56+02:00
• 23. 10. 2022

Zdroj: TechCrunch

Pokud jste chtěli plánovat publikování příspěvků na Instagramu, museli jste se zatím spoléhat na nástroje třetích stran. To se však má v nejbližší době změnit. Podle dostupných informací vývojáři Mety testují nástroj pro plánování příspěvků a reelů, který bude integrální součástí aplikace Instagram.

První možnost plánování příspěvků se objevila v roce 2018, kdy Instagram poskytl vývojářům možnost plánování příspěvků prostřednictvím API rozhraní, čehož využívají softwarová řešení třetích stran, jako jsou například Hootsuite nebo SocialFlow.

Od roku 2020 dále Meta (mateřská společnost Instagramu) poskytuje možnost plánování příspěvků prostřednictvím Facebook Creator Studio.

Plánování příspěvků přímo v aplikaci

V červenci letošního roku informoval italský vývojář Alessandro Paluzzi, že Instagram na plánovací funkci přímo ve své aplikaci pracuje. Tuto informaci Instagram později potvrdil s doplněním, že se zatím jedná o raný prototyp, který ještě není dostupný pro veřejné testování. Prozatím nebyly zveřejněny žádné detaily ohledně termínu plného spuštění této nové funkcionality, nicméně tiskový mluvčí společnosti Meta nedávno uvedl, že „testují možnosti plánování obsahu s malou částí globální komunity Instagramu“.

Uživatel vystupující jako @WFBrother na svém twitterovém účtu zveřejnil snímek obrazovky, na kterém je vidět, jak tato testovaná funkce aktuálně funguje. Při vytváření nového příspěvku nebo reelu je možné nově přejít na Pokročilá nastavení (Advanced Settings), a poté zapnout přepínač Naplánovat tento příspěvek (Schedule this post) a zvolit datum a čas. Dále v sekci menu s názvem Naplánovaný obsah (Scheduled Content) je možné najít všechny naplánované příspěvky a reely.

Instagram Schedule 01 WFBrother 808x974x

Zdroj: @WFBrother (se souhlasem)

Pro uživatele s velkým počtem příspěvků je tato plánovaná novinka určitě velmi zajímavá. Instagramu totiž nativní možnost plánování příspěvků zatím citelně chybí, a to už delší dobu (například Twitter toto umožňuje už několik let). Připravovaná možnost plánování příspěvků a reelů přímo z aplikace Instagram přinese rozhodně výhody hlavně těm uživatelům, kteří nepoužívají speciální softwarové nástroje pro správu sociálních médií.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat