reklama

Samsung zpřístupnil nové funkce fotoaparátu s aplikací Camera Assistant

Samsung zpřístupnil nové funkce fotoaparátu s aplikací Camera Assistant
2022-10-26T11:30:26+02:00
• 26. 10. 2022

Zdroj: androidheadlines

3

Společnost Samsung připravila další fotoaplikaci pro svou řadu smartphonů Galaxy. Nová aplikace nazvaná Camera Assistant pomáhá zlepšit obrazový výstup fotoaparátu. Na rozdíl od dříve uvedené aplikace Expert RAW, která je cílena výhradně pro vybrané vlajkové modely řady Galaxy, je Camera Assistant určen pro širokou škálu smartphonů Galaxy.

Camera Assistant je součástí sady aplikací Good Lock, kterou vyvíjí pro své smartphony přímo Samsung, a do nativní aplikace Fotoaparát přidává některé pokročilejší funkce. Díky Camera Assistant je tak možné například povolit či zakázat automatické HDR. V portrétním režimu je možno využít novou funkci, která zjemňuje texturu obličeje a vlasů.

Další možností, kterou Camera Assistant nabízí, je automatické přepínání objektivů v závislosti na světelných podmínkách a vzdálenosti od objektivu. Pokud fotografujete s minimálně 3násobným zvětšením, funkce automaticky přepne na širokoúhlý objektiv, což má pomoci dosáhnout lépe zaostřených snímků.

Zajímavou funkcionalitou je také Quick Take – umožňuje totiž nahrávat video v režimu fotografie, a to jednoduše prostřednictvím dlouhého stisku spouště fotoaparátu. To se hodí ve chvílích, kdy při fotografování usoudíte, že situace vybízí k natočení videa, a nechcete promeškat správný okamžik tím, že budete přepínat na režim natáčení videa. Další novinkou je možnost u samospouště rovnou nastavit počet snímků, které chcete udělat (1, 3, 5 nebo 7 snímků ihned po sobě).

Camera Assistant přináší další nové funkce

Nová aplikace Camera Assistant dále dokáže zlepšit kvalitu fotografií pořízených pomocí funkce Quick Shot. Umožní rychle udělat více snímků pohybujícího se objektu a přitom vylepšuje automatické ostření tak, aby snímky nebyly rozmazané. To se hodí například při fotografování sportů – anebo také malých dětí, které jsou neustále v pohybu. Tato funkce prozatím podporuje pouze hlavní fotoaparát, na podpoře dalších objektivů se pracuje.

Samsung Camera Assistant 01 Samsung 901x1603x

Zdroj: samsung

Další novou funkcí je možnost ručního nastavení prodlevy, po které se neaktivní fotoaparát automaticky přepne do režimu spánku, a to v krocích 1, 2, 5 nebo 10 minut. A v neposlední řadě – pokud nyní připojíte svůj smartphone Samsung k externímu displeji prostřednictvím HDMI, zobrazí se vám na obrazovce čistý náhled, bez rušivého uživatelského rozhraní fotoaparátu.

Aplikace Samsung Camera Assistant je nyní k dispozici pro kompatibilní smartphony Samsung Galaxy, a to přímo v Galaxy Store. Po instalaci ji naleznete v sadě aplikací Good Lock, dostupná je ale i přímo z uživatelského rozhraní fotoaparátu. Pokud tedy patříte mezi kreativnější fotografy, vyzkoušejte nové možnosti, které vám tato zajímavá aplikace nabízí.

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dobrý den mám Samsung Galaxy Note20 Ultra a taky hlásí že není podporováno

Ignác Bonifác

30. 10. 2022, 11:38

Evidentně není pro všechny modely Samsung Galaxy. Aplikace není přístupná to hlásí …

Petr Hlávka

VIP 30. 10. 2022, 11:51

Dobrý den, jaký model telefonu máte?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat