reklama

Apple vydal iOS 16.1 pro veřejnost

Apple vydal iOS 16.1 pro veřejnost
2022-10-24T20:07:08+02:00
• 24. 10. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Po několika týdnech beta testování uvolnila dnes večer společnost Apple stabilní verzi systému iOS 16.1 pro veřejnost. Pojďme se tedy podívat na novinky, které tento velký update přináší.

Systém iOS 16 pro iPhony byl poprvé veřejnosti představen během vývojářské konference WWDC22, a to po boku systému macOS Ventura pro Macy. Oba systémy přinesly celou řadu novinek. Uživatelé iPhonů se mohli mimo jiné těšit na přizpůsobení zamčené obrazovky, nebo na možnost zrušit odeslání iMessage či e-mailu. Veřejná verze iOS 16 byla dostupná od poloviny září, nicméně tato první „ostrá“ verze ještě neobsahovala několik dříve oznámených funkcí. Tyto funkce jsou nyní součástí právě uvolněného updatu iOS 16.1.

Hlavní novinky iOS 16.1

Pravděpodobně nejočekávanější novou funkcí jsou Knihovny sdílených fotografií na iCloudu (iCloud Shared Photo Library). Ty přinášejí možnost vytvářet sdílené knihovny fotografií a videí, které mohou mít až šest členů, kteří mohou přidávat, odstraňovat či upravovat obsah knihoven.

Další novinkou jsou Živé aktivity (Live Activities). Ty pomáhají udržet si přehled o tom, co se děje, prostřednictvím „živých“ notifikací přímo na zamčené obrazovce, u iPhonů 14 Pro/Pro Max také skrze Dynamic Island. iOS 16.1 navíc obsahuje i API rozhraní pro vývojáře, kteří tak mohou vyvíjet aplikace podporující živé aktivity.

Nová je též podpora příslušenství kompatibilních se standardem Matter pro chytrou domácnost. Od verze iOS 16.1 je také možné využívat službu Fitness Plus i bez chytrých hodinek Apple Watch. Stejně tak už nyní lze úplně smazat nativní aplikaci Peněženka (Wallet), nikoliv pouze odstranit z plochy, jak tomu bylo dříve.

iOS 16 1 03 xda devolopers 1799x1199x

Zdroj: xda-developers (se souhlasem)

Chcete-li si nainstalovat aktualizaci iOS 16.1, přejděte na svém iPhonu do Nastavení, sekce Obecné, klikněte na Aktualizace softwaru a následně vyberte Stáhnout a nainstalovat. Je třeba ovšem počítat s tím, že celosvětový zájem bude enormní, takže zejména v prvních hodinách po uvolnění verze 16.1 pro veřejnost je třeba počítat s delší dobou stahování, než bývá obvyklé.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat