reklama

Apple údajně pracuje na novém vzhledu iMessage

Apple údajně pracuje na novém vzhledu iMessage
2022-10-17T19:36:42+02:00
• 17. 10. 2022

iPhone 14 Pro; zdroj: Dotekománie

Společnost Apple se v mnohých věcech odlišuje od dalších technologických gigantů. V roce 2007 uvedla na trh první iPhone, a v podstatě redefinovala celou kategorii chytrých mobilních telefonů do podoby, jak ji v podstatě známe dnes. Od té doby Apple svou pověst inovátora postupně ztrácí: kdy naposledy způsobil ve světě takový poprask? Nicméně i přes výrazné zpomalení tempa zásadních inovací nemůžeme Applu upřít jednu věc: povedlo se mu vybudovat nejkomplexnější a nejpropracovanější digitální ekosystém na světě.

Tento ekosystém mu ostatní velcí hráči mohou závidět z řady důvodů. Jedním z nejdůležitějších je ale fakt, že pro uživatele je velmi obtížné z jeho ekosystému uniknout, a to zejména na „domácím hřišti“ v USA. Tam má Apple bezkonkurenční podíl na trhu, a je králem hned několika kategorií zařízení (chytré telefony, tablety, chytré hodinky).

Klenot jménem iMessage

Důležitým kamínkem v mozaice Apple ekosystému je už více než 10 let služba iMessage, která slouží pro rychlé posílání zpráv. Přestože se tato služba po dobu své historie kontinuálně vyvíjela, její vzhled byl po celou dobu více méně stejný. To se však má změnit.

Významný technologický Insider Majin Bu totiž na svém Twitteru přišel s překvapivou informací, že Apple hodlá iMessage kompletně přepracovat. Má obsahovat novou domovskou stránku, chatovací místnosti, videoklipy, a také chaty podporující rozšířenou realitu (AR). Podle Bua už práce na nových iMessage nějakou dobu běží, přičemž služba by měla být představena v příštím roce po boku zcela nového Apple AR headsetu. O vývoji headsetu se v kuloárech mluví už od roku 2017: interní název je projekt „Oak“ (Dub), a headset jako takový má běžet na novém systému jménem rOS (případně realityOS) – jeho existence byla potvrzena začátkem tohoto roku.

iMessage 01 PhoneArena 1599x900x

Zdroj: @MajinBuOfficial (se souhlasem)

Je fér poznamenat, že tento únik interních informací Applu je dobré brát s rezervou, protože prozatím nebyl potvrzen jinými zdroji. Aktuálně je dostupná pouze jedna informace, která může Majinovo tvrzení podpořit: další poměrně renomovaný „únikář“ Mark Gurman nedávno zveřejnil informaci, že plánovaný Apple headset má být primárně zaměřen na komunikaci – tj. mimo jiné zasílání zpráv: a jsme zpátky u iMessage…

Každopádně můžeme důvodně předpokládat, že služba iMessage se bude dál vyvíjet a zlepšovat. Zatím pravděpodobně nikoliv v oblasti, po které uživatelé dlouho volají, totiž možnosti multiplatformního zasílání zpráv: iMessage si na zařízení s Androidem pravděpodobně jen tak nepřečteme, ale na tuto „bolístku“, danou uzavřeností Apple ekosystému, můžeme dostat velmi atraktivní „náplast“ ve formě možnosti zasílání zpráv právě prostřednictvím AR headsetu.

Zdroj: phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Hlávka

Narodil se velmi mlád a zatím je stále ještě naživu. Už v dětství ho přitahovaly bity a bajty: od programovatelné kalkulačky, přes C64, MS-DOS a Windows pak (téměř proti své vůli) doputoval do univerza jménem Apple - a už v něm zůstal.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat