reklama

Android dostane podporu satelitního připojení

Android dostane podporu satelitního připojení
2022-09-14T09:35:58+01:00
• 14. 9. 2022

Fotka od NASA u Unsplash

Minulý týden jsme se dočkali prvních smartphonů, které jsou schopny využít satelitní připojení. Nemluvíme jen o novinkách od Applu. Jako první představil takovou funkcionalitu Huawei u svých modelů Mate 50. Ani v jednom případě ale nejde o náhradu za běžné připojení k mobilní síti nebo k WiFi. Obě společnosti nabízí tuto možnost jen pro nouzové zprávy, přičemž je vše omezeno na konkrétní části planety. I tak Android dostane širokou podporu.

Android a satelitní připojení

Možnost satelitního připojení u smartphonů nebo tabletů není moc jednoduché, jelikož je vyžadován vývoj v mnoha oblastech. Navíc samotné pásmo je značně omezené, stejně jako využití, a to se bavíme i o konkrétní poloze. I tak se firmy rozhodly, že nabídnou takové připojení, v počátku minimálně pro nouzové zprávy.

Hiroshi Lockheimer, senior viceprezident v Googlu nejen pro Android, zveřejnil hned 1. září příspěvek na svém Twitter účtu o budoucí podpoře pro technologii satelitního připojení u zařízení s tímto systémem. Sám Google tedy oznámil podporu na úrovni systému, což značně zjednoduší adopci této technologie, jelikož Android bude mít přímou podporu. Samozřejmě je to nezbaví vše komplikací, ale aspoň nějak zjednoduší nasazení.

title 3480x2189x

Zdroj: smallandroidphone (se souhlasem)

V tuto chvíli tedy lze konstatovat, že Android 14 bude nabízet podporu pro satelitní připojení, ale je spíše otázkou, jestli se dočkáme masivnějšího rozšíření příští rok, nebo si budeme muset počkat delší dobu. I tak se dá předpokládat, že se taková novinka objeví jen u top modelů a nebude součástí levnějších zařízení.

Zdroje: twitter.com, xda-developers.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim