reklama

Youtube dostává další nástroj na rychlejší tvorbu Shorts

Youtube dostává další nástroj na rychlejší tvorbu Shorts
2022-08-01T21:01:10+01:00
• 2. 8. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Není na pochybu, že současným trendem jsou kratší vertikální videa. Nejedna služba nabízí takový obsah a jiné jsou na něm plně založeny. Youtube samozřejmě nesměl stát stranou a svou verzi nazval Shorts. Postupně přidává jednu novinku za druhou u tohoto formátu a nyní zde máme nový nástroj na tvorbu.

Shorts z vlastních videí

Vytvoření Shorts na Youtube bude ještě jednodušší, jelikož tvůrci nemusí mít požadované video v mobilním telefonu. Stačí, když si vyberou jakékoliv své stávající, které zveřejnili pod svým Youtube kanálem. S novým nástrojem mohou vystřihnout až 60 sekund a zveřejnit jako Shorts.

Samozřejmě tento limit není nutné naplnit. Klidně se může jednat o kratší výstřižek a zbytek časového limitu doplnit o jakékoliv video, třeba i z mobilního telefonu. Mohou si tak jednodušeji pohrávat s obsahem a v podstatě nabízet více u tohoto formátu. Díky němu budou moci i recyklovat obsah.

message 172956705 11183528460673420308 8532x4184x

Zdroj: Youtube

Shorts, který je založen aspoň částečně na původním videu, tak v sobe bude mít odkaz právě na toto dlouhé běžné video. Tvůrci si tak mohou jednodušeji vytvářet reklamu na jakýkoliv svůj obsah. Novinka je k dispozici u aplikací pro Android a iOS.

Zdroje: phonearena.com, support.google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim