reklama

Google pohřbil další aplikaci, podnikatelé nyní musí spravovat informace o sobě jinak

Google pohřbil další aplikaci, podnikatelé nyní musí spravovat informace o sobě jinak
2022-08-02T08:00:27+01:00
• 2. 8. 2022

Zdroj: searchenginejournal (se souhlasem)

Google se rozhodl pohřbít svůj další projekt. Zařadil ho tak do seznamu několika set dalších, kteří již nejsou dále v provozu. Nově se jedná však o pohřeb částečný, aktuální projekt ztratil svoji vlastní aplikaci a byl integrován do Google Map. Informace se o přesunu se objevily v červenci. První náznaky na přesun začaly již na jaře tohoto roku, kdy Google začal vybízet uživatele této aplikace, aby ke správě profilu využili právě Google Mapy.

Google to opět zpackal

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že při prvotní nabídce vyzkoušení si správy profilu v aplikaci Mapy mi nedávala příliš smysl. Spravovaný profil se Map týká jen částečně, informace, které si firma sama upravuje se zobrazují jak v Mapách, tak ve Vyhledávání od Google, ve kterém je zobrazení koncovému uživateli nesrovnatelně mnohonásobně vyšší, než v Mapách. Ani po několika měsících testování a přesouvání a duplikování jednotlivých funkcí do aplikace Mapy nebyl Google nikterak schopen přenést funkcionalitu plně a vychytat silné nedostatky, jako nepropisování dat, či chybějící potvrzující tlačítka při editaci, nebo chybějící více než polovina položek k úpravě, nebo nebyl schopen opravit zcela neintuitivní prostředí pro správu profilu.

Zdroj: redakce

Webové rozhraní Business Google je stále dostupné a profil může být plnohodnotně spravován, spíše je jen otázkou času, kdy se Google rozhodne ukončit i webovou verzi a taktéž ji přesunout pod Mapy, kde často může nastat kolize, že musíte přepnout z osobního profilu na firemní a naopak, čímž se snadno předešlo, když byla pro správu Mojí firmy samostatná aplikace. Google též umožňuje správcům firemních profilů upravovat skrze Vyhledávání, což je ještě více chaotické. Kromě jednotné aplikace a webové stránky My Business nyní nemáme aplikaci, ale za to máme nedokonalou integraci do aplikace Mapy, správu přes web, avšak ne přes webové rozhraní Map a navíc máme možnost pouze částečné úpravy přes Vyhledávání na počítači a telefonu.

Zdroje: seroundtable.com, support.google.com, searchenginejournal.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat