Dodávky tabletů v 2. čtvrtletí nepatrně vzrostly

Dodávky tabletů v 2. čtvrtletí nepatrně vzrostly
2022-08-03T13:30:22+02:00
• 3. 8. 2022

Zdroj: IDC

Známá společnost IDC zveřejnila předběžné výsledky analýzy trhu s dodávkami tabletů na trh za 2. čtvrtletí letošního roku. Kladné číslo v konečném součtu je samozřejmě dobrým signálem pro producenty, když přihlédneme k aktuálnímu dění ve světě. Za období od dubna do června bylo od všech výrobců dodáno slušných 40,5 milionů zařízení.

Nevýrazný růst

Oproti stejnému čtvrtletí v loňském roce došlo k meziročnímu nárůstu pouze o 0,15 % a podílely se na tom nejvíce firmy ze Spojených států. Značka Apple si udržela první pozici, přičemž v celkovém koláči oslabila o 1 %, neboť jí klesly dodávky o 2,89 %. Druhé místo stále patří Samsungu s 18,1% podílem a citelným propadem o 10,63 %.

Tablety Q2 2022 2078x738x

Zdroj: IDC

Za velkého skokana lze označit Amazon, který dodal o 1,2 milionů zařízení více nejen díky tradiční nákupní události Prime Day v USA. Zcela opačný scénář potkalo čtvrté Lenovo s propadem o 25,67 %. Pětici nejlepších uzavírá čínské Huawei a pokles jen o 0,16 % lze určitě označit za úspěch, protože přechod z Androidu na vlastní platformu HarmonyOS nebyl jednoduchý.

Závěrem analytici dodávají, že noví hráči v podobě firem z holdingu BBK Electronics (Oppo, Vivo, Realme) nebo Xiaomi rovněž výraznou měrou přispěli do těchto čísel.

Zdroje: idc.com, fonearena.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat