reklama

Dodávky tabletů v 2. čtvrtletí nepatrně vzrostly

Dodávky tabletů v 2. čtvrtletí nepatrně vzrostly
2022-08-03T13:30:22+02:00
• 3. 8. 2022

Zdroj: IDC

Známá společnost IDC zveřejnila předběžné výsledky analýzy trhu s dodávkami tabletů na trh za 2. čtvrtletí letošního roku. Kladné číslo v konečném součtu je samozřejmě dobrým signálem pro producenty, když přihlédneme k aktuálnímu dění ve světě. Za období od dubna do června bylo od všech výrobců dodáno slušných 40,5 milionů zařízení.

Nevýrazný růst

Oproti stejnému čtvrtletí v loňském roce došlo k meziročnímu nárůstu pouze o 0,15 % a podílely se na tom nejvíce firmy ze Spojených států. Značka Apple si udržela první pozici, přičemž v celkovém koláči oslabila o 1 %, neboť jí klesly dodávky o 2,89 %. Druhé místo stále patří Samsungu s 18,1% podílem a citelným propadem o 10,63 %.

Tablety Q2 2022 2078x738x

Zdroj: IDC

Za velkého skokana lze označit Amazon, který dodal o 1,2 milionů zařízení více nejen díky tradiční nákupní události Prime Day v USA. Zcela opačný scénář potkalo čtvrté Lenovo s propadem o 25,67 %. Pětici nejlepších uzavírá čínské Huawei a pokles jen o 0,16 % lze určitě označit za úspěch, protože přechod z Androidu na vlastní platformu HarmonyOS nebyl jednoduchý.

Závěrem analytici dodávají, že noví hráči v podobě firem z holdingu BBK Electronics (Oppo, Vivo, Realme) nebo Xiaomi rovněž výraznou měrou přispěli do těchto čísel.

Zdroje: idc.com, fonearena.com, gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat