reklama

Android Auto 7.8.6 způsobuje nekompatibilitu u mnoha zařízení

Android Auto 7.8.6 způsobuje nekompatibilitu u mnoha zařízení
2022-08-23T09:35:04+02:00
• 23. 8. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vývojáři mobilních aplikací volí různé strategie pro testování a zavádění novinek. Jednou se nová verze aplikace šíří po státech nebo po skupinách, jindy je postupně aktivována vzdáleně přes příkaz ze serveru. Ačkoliv Google používá obě metody, tak tentokrát se mu nepovedla aktualizace aplikace Android Auto.

Google zatím neví

Google vydal Android Auto ve verzi 7.8.6. Mělo se jednat o stabilní variantu, ale jak se ukazuje, způsobuje nekompatibilitu zařízení s automobilem. Během pár dnů se objevilo mnoho hlášení, že z ničeho nic přestalo Android Auto fungovat. Postižení uživatelé zveřejnili i fotky obrazovek z aut. Ty se liší v závislosti na výrobci vozu.

Screenshot 10 760x573x

Zdroj: 9to5Google

Vzhledem k velkému počtu hlášení by se dalo určit, co způsobuje problém, nebo aspoň kterou cestou se vydat při řešení. Zasažení jsou majitelé mobilů Samsung, Xiaomi, Asus, OnePlus a dokonce Google Pixel. Problém se objevuje nezávislé na verzi operačního systému, ani ve hře nehraje roli značka vozu.

Problém je tak zřejmě někde v aplikaci Android Auto 7.8.6. Google o chybě již ví, ale zatím nemáme jakékoliv vyjádření, co se týče řešení nebo opravné verze. Pokud jste postižení touto nepříjemností, tak máte dvě možnosti. Buď budete čekat na novou opravnou verzi, nebo odinstalujete aktualizace a stáhnete si starší verzi Android Auto například ze serveru APK Mirror (ověřuje a kontroluje instalační balíčky). Poslední možnost využijte jen v případě, že máte s tímto procesem zkušenosti.

Zdroj: 9to5google.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat