reklama

Aplikace Spotify dostane možnost nahrávání podcastů

Aplikace Spotify dostane možnost nahrávání podcastů
2022-07-08T09:40:29+02:00
• 8. 7. 2022

Zdroj: Spotify

Zřejmě se brzy dočkáme nové kategorie obsahu ve službě Spotify, kvůli které zřejmě došlo k odkupu jedné společnosti zaměřující se na vytváření přirozeného mluveného slova. Mezitím ale firma posiluje sekci podcastů, a to nejen o obsah jako takový. Měly by se nabídnout nové funkce v dohledné době.

Spotify představilo funkci Supergrouper

Spotify a podcasty

Pro nahrávání podcastu vám jednoduše řečeno stačí jen mikrofon, případně více mikrofonů. Ve skutečnosti ale budete muset udělat větší investice, jelikož dobrý mikrofon přijde na značnou sumu. Pokud se chcete posunout v kvalitě nahrávky dál, bude to vyžadovat odhlučnění místnosti, mixážní pult a dobrý software na editaci, který nemusí být levný.

Toto vše chce Spotify vyřešit svou hlavní aplikací, která dostane možnost nahrávání podcastů. Nabídnout se funkce pro pozastavení, úpravy, a dokonce bude možnost přidání hudby na pozadí z kolekce Spotify. Firma uvádí, že chce nabídnout co nejjednodušší způsob zveřejňování tohoto typu obsahu bez potřeb složitého hardwaru.

spotify podcast 1 1791x1008x

Zdroj: Spotify

K dispozici budou i další nástroje v samotné aplikaci pro vytvoření podcastu, respektive se nabídne možnost tagování, omezování dostupnosti a další. Firma to ale nebude mít jednoduché, jelikož ne všechna zařízení mají kvalitní mikrofony a ne každý bude nahrávat v dokonalém prostředí. Zřejmě budou součásti i nástroje na odstranění ruchů, případně vylepšení kvality. Odhadujeme, že tato novinka bude nějakou dobu dostupná jen pro iOS zařízení, pro která je jednodušší dělat vývoj než pro stovky nebo tisíce různých modelů mobilů s Androidem.

Zdroje: 9to5mac.com, twitter.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat