Spotify kupuje Sonantic, možná to souvisí s audioknihami

Spotify kupuje Sonantic, možná to souvisí s audioknihami
2022-06-14T06:30:35+02:00
• 14. 6. 2022

Zdroj: Dotekománie

Spotify se dnes chová jako jakákoliv větší technologická společnost. Než aby utrácela za zdlouhavý a mnohdy nákladný vývoj nějaké technologie, tak raději odkoupí společnost, která vyvinula nebo má nakročeno k něčemu, co Spotify chce. To se děje i u nejnovějšího nákupu. Spotify totiž získává firmu Sonantic.

Spotify brzy nabídne audioknihy

Spotify a Sonantic

Sonantic je technologická společnost, která vyvinula umělou inteligenci pro generování hlasu, tedy spíše konverzace nebo hlasového projevu. V současnosti má natolik pokročilou technologii, že například napomáhá v hlasovém projevu chytrého asistenta automobilky Mercedes-Benz AG.

Samotné generování hlasu není jen reprodukci z textové do hlasové podoby. Součástí jsou také nádechy, povzdechy, posměšky a další lidské projevy, které jsou součástí běžného vyjadřování jakéhokoliv jedince. Výsledný zvuk je velmi realistický. Ostatně společnost Sonantic spolupracovala na filmu Top Gun: Maverick. Konkrétně firma vytvořila hlas pro herce Vala Kilmera, který prodělal rakovinu hrtanu a přišel o hlas. Zde si můžete poslechnout, jakého výsledku Sonantic dosáhlo se svou technologií.

Firmy Spotify ani Sonantic neuvedly, na kolik vyšel celý obchod, nebo jaké jsou podmínky. Ve svých prohlášeních ani nebylo nějak upřesněno, na co se přesně použije samotná technologie, ale v tiskové zprávě Spotify jde možná vytušit záměr. Vzhledem k tomu, že se chce stramovací platforma zaměřit na audioknihy, tak se jí nabízí poměrně robustní nástroj, který může převést jakoukoliv knihu do hlasové podoby, přičemž není potřeba kohokoliv najímat a trávit dlouhé hodiny v nahrávacím studiu.

Zdroje: techcrunch.com, sonantic.io, newsroom.spotify.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat