reklama

WhatsApp odebere podporu pro dvě verze iOS

WhatsApp odebere podporu pro dvě verze iOS
2022-05-22T18:00:15+02:00
• 22. 5. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Vývojáři aplikací se snaží podporovat co největší množství verzí operačních systémů, aby obsáhli co nejvíce uživatelů. Bohužel nelze podporovat starší systémy donekonečna a je nutné ji ukončit. Někdy se tak děje kvůli velikosti uživatelské základny, jindy jde o komplikace kolem požadavků systémů. WhatsApp nyní chystá ukončení pro dvě verze systémů.

Ještě je čas

Díky webu WABetainfo se dozvídáme prostřednictvím beta verze aplikace WhastApp, že aplikace ztratí podporu. Konkrétně by měli zbystřit majitelé iPhonů s iOS ve verzi 10 a 11. V tomto případě jde tedy o smartphony iPhone 5 a iPhone 5C. Majitelé iPhonů 6 mohou být ještě v klidu, jelikož tento mobil má iOS 12.

WA SUPPORTED OPERATING SYSTEMS IOS 1242x2208x

Zdroj: WABetainfo (se souhlasem)

Zatím je ale čas, jelikož informace v beta verzi aplikace zmiňuje, že podpora bude ukončena až od 24. října tohoto roku. Je samozřejmě možné, že se datum změní, ale nepředpokládáme to. Ani po tomto datu nebude aplikace nefunkční, jen nebude dostávat další aktualizace. Může se tak stát nestabilní a postupně přijde o funkce a funkčnost jako takovou. Pro zachování funkčního WhatsAppu si budou muset pořídit uživatelé novější iPhone.

Zdroje: wabetainfo.com, fonearena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim