Revolut k červenci povinně povýší své účty na bankovní. Pro uživatele se s tím pojí nepříjemná změna

Revolut k červenci povinně povýší své účty na bankovní. Pro uživatele se s tím pojí nepříjemná změna
2022-05-02T15:00:03+02:00
• 2. 5. 2022

Zdroj: Revolut

1

Revolut oznámil svým zákazníkům v České republice, kteří ještě nepřešli na jejich banku Revolut UAB, že budou automaticky přesměrováni ze současné Revolut Payments UAB. Aktuální účty byly pouze peněžní, nikoli bankovní, nevztahovaly se na ně bankovní podmínky. Například platební karty, které uživatel používal k transakcím, nebyly kreditní, ani debetní, ale předplacené. Uživatelům tak změna přinese například pojištění vkladů do výše 100 000 eur, nebo plošnější akceptaci platební karty, jelikož ne všichni prodejci akceptují předplacený typ karet. Pro některé však tento benefit nemusí být přínosem.

Revolut UAB

Zdroj: Revolut

Finanční úřad se nyní dozví vše

Revolut od získání bankovní licence nabízel i v Česku při každém spuštění aplikace možnost přejít pod jejich banku a lákal na pojištění vkladů. Po roce dobrovolného přechodu přikročil k tomu, že všechny zbývající uživatele převede sám, bez možnosti volby. Učiní tak k 1. červenci 2022. Při změně uživatel nepozná žádné změny, IBAN zůstane stejný, jen poskytovatel služeb bude nově Revolut UAB. Předplatné uživatelských úrovní bude též převedeno, zákazník nepřijde ani o žádné výhody spjaté s jeho účtem. V budoucnu by Revolut mohl nabídnout služby typické pro bankovní domy, jako jsou kreditní karty či půjčky.

Pro některé uživatele může být změna nepříjemná z důvodu, že finanční úřady budou mít snazší přístup k údajům o uživateli využívajícím Revolut. Bankovní domy totiž mají povinnost oznamovat daňové nerezidenty příslušnému finančnímu úřadu dané země, odkud uživatel pochází. Do oznámení kromě informacích o účtech spadají i různé druhy jejich příjmů jako jsou dividendy, úroky nebo stav jejich kont.

Zdroj: revolut.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Jiří Tomeš

4. 5. 2022, 1:34

Lépe řečeno nic nového. Jen se stále opakující zpráva.

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat