reklama

První 5G obal pro mobil představen, je určen pro Huawei P50 Pro

První 5G obal pro mobil představen, je určen pro Huawei P50 Pro
2022-05-18T18:00:05+01:00
• 18. 5. 2022

Huawei P50 Pro; Zdroj: Dotekománie

Huawei se dostal do problémů kvůli sankcím ze strany USA, což mělo dopad na zastavení spolupráce s mnohými společnostmi. Díky nejrůznějším licencím může Huawei do jisté míry vyrábět mobily, ale nemají k dispozici Google služby a aplikace a také nejsou vybaveny podporou sítí páté generace. Firma ale asi našla řešení v podobě 5G obalu.

5G obal kvůli Huawei

Za samotným obalem stojí společnost Soyealink, která v tuto chvíli dělá jen jeden obal pro smartphone Huawei P50 Pro (recenze). Díky němu lze přidat 5G konektivitu k tomuto mobilu, která nabízí v základu jen 4G. Nemyslete si ale, že obal obsahuje jen anténu. Jde o trochu komplexnější zařízení.

Obal sám o sobě kromě antény disponuje také modemem pro 5G a navíc je obsažena eSIM, tedy jde vložit elektronickou SIM kartu. Aby toho nebylo málo, součástí je také dvoujádrový procesor s frekvencí 1,35 GHz pro řízení. Obal jako takový se nasadí na mobilní telefon a propojí se přes USB C. Navíc je zde ještě jeden, který funguje jako průchozí, aby bylo možné nabíjet mobil.

kv 541x916x

Zdroj: Soyealink

Jeho tloušťka je 3,2 mm a váží 52 gramů. O celé řízení se ale stará sám smartphone, kde je vše potřebné, i nastavení pro eSIM. Jde tedy o takový pokus, jak obejít sankce. Pokud tento obal uspěje, asi se dočkáme rozšíření podpory pro další zařízení. Je ale otázkou, jestli bude zájem. Jednak mobil naroste na velikosti, hmotnosti a přidá se trochu komplikovanosti. Navíc cena je v přepočtu 2 800 Kč bez daně a dalších poplatků.

Zdroje: sparrowsnews.com, gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim