reklama

Google nabídne nástroj na odebrání soukromých informací z vyhledávání

Google nabídne nástroj na odebrání soukromých informací z vyhledávání
2022-05-13T19:30:01+01:00
• 13. 5. 2022

Zdroj: Google

Google se pochlubil změnami kolem odebírání soukromých informací ze samotného vyhledávání, ale zatím byl proces poměrně nepřímočarý. Respektive nebyl dostupný jednoduchý nástroj pro samotné odstranění. V dohledné době se to ale změní.

Jednodušší odebrání soukromých informací

Google zatĂ­m neuvedl, kdy se novinka objevĂ­, ale dle oficiálnĂ­ch informacĂ­ budete moci z vyhledávánĂ­ pĹ™es jedno tlaÄŤĂ­tko odebrat vĂ˝sledky, kde jsou vaše soukromĂ© informace. V tuto chvĂ­li budete mĂ­t moĹľnost si vybrat ze tří moĹľnostĂ­ – telefonnĂ­ ÄŤĂ­slo, adresu a e-mailovou adresu.

E984 Search Blog Heroes Results About You 1 v01 cs 1 1080x1080x

Zdroj: Google

Půjde jen o nástroj pro nahlášení, přičemž žádost bude ověřena, jestli je požadavek legitimní. O stavu se dozvíte skrze aplikaci Google, případně u vašeho účtu. Zde se bude nacházet nová položka, skrze kterou se dostanete do seznamu požadavků. U každého bude uvedeno, jestli došlo ke schválení odebrání či nikoliv.

Případně si budete moci zobrazit zpracovávané požadavky. Jak již bylo napsáno, zatím se neví, kdy bude novinka dostupná, ale i při jejím spuštění bude ve fázi beta.

Zdroj: Tisková zpráva

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim