Vychází Chrome 102 Beta s lepší podporou webových aplikací

Vychází Chrome 102 Beta s lepší podporou webových aplikací
2022-04-29T17:40:56+02:00
• 30. 4. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Google nabízí několik verzí webového prohlížeče Chrome v různých stádiích vývoje. Nyní vychází verze 102 v rámci beta testování a přináší několik novinek.

Chrome 102

Nedávno jsme vás informovali, že by Chrome mohl varovat před podvodnými e-shopy. Nyní se tato funkce objevuje ve verzi 102, ale jen jako experiment. V této fázi může zůstat nějakou dobu, ale evidentně se funkce připravuje pro nasazení ve stabilní variantě Chromu. Díky tomu budete moci velmi rychle zjistit hodnocení obchodu a vyhnout se tak například nepříjemnostem.

Dochází i na vylepšené webových aplikací. Konkrétně se dokončuje funkce, díky které budete moci otevírat soubory přímo ve webové aplikaci. Zde je ale podmínkou, aby taková aplikace byla nainstalována v zařízení, a zde je jedno, jestli jde o mobilní telefon nebo počítač. Na smartphonech tak budete moci otevřít nějaký soubor přímo ve webové aplikaci, takže nebude potřeba dohledávat nativní.

Chrome 102 store info 2 1080x2245x Chrome 102 store info 3 1078x959x

Zdroj: AndroidPolice (se souhlasem)

Objevují se i náznaky vylepšeného hledání na stránce, ale to souvisí s implementací ze stran tvůrců stránek. Funkce bude moci najít i takové texty, které jsou skryté, například v rozbalovacích nabídkách. Další novinky se týkají API, tedy rozhraní pro vývojáře. Zde se například objevuje navigační API, díky čemuž budou moci vznikat jednodušší aplikace s jednou stránkou. Kromě toho se pracuje na lepším propojení videokonferenčních služeb a možnosti ovládání prezentací společně.

Dá se očekávat, že ještě před vydáním Chromu 102 se objeví několik dalších novinek, případně některé Google představí samostatně. Stabilní verze by měla přijít za měsíc.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat