reklama

Youtube novinky pro rok 2022

Youtube novinky pro rok 2022
2022-02-18T14:53:35+02:00
• 19. 2. 2022

Zdroj: Youtube

Youtube je poměrné velká platforma a zdálo by se, že ji nemůže nic ohrozit, ale společnost se snaží posouvat dál, jelikož konkurence existuje. Stačí zmínit například úspěch TikToku. Youtube na to reaguje novinkami, které chce zavést v tomto roce. Většina z nich se týká Shorts, tedy vertikálních kratších videí.

Hlavně Shorts

Shorts získává na popularitě, takže je na místě, aby Youtube začal více vydělávat společně se samotnými autory. První novinka tedy souvisí s možností monetizace přes BrandConnect. Nebude to jediná možnost. Do Shorts zamíří u SuperChat a také bude integrována možnost přímého nakupování skrze Shorts.

04 watch page on desktopmax 900x900 900x516x

Zdroj: Youtube

Podstatnější novinka, která se více dotkne obsahu, je možnost živého streamování. Zde budou moci společně streamovat dva tvůrci, ale není jasné, na kterém kanálu bude dostupný tento stream. Možná bude na obou kanálech. Youtube si slibuje od novinky větší rozšíření dosahu pro zúčastněné tvůrce.

Další funkce bude nastavení pokynů pro konverzaci. Youtube chce dát majitelům kanálů možnost cílit samotné komentáře, tedy spíše celý jejich obsah. Zajímavou novinkou bude možnost nechávat zobrazovat komentáře u videa ve chvíli, kdy došlo na jejich zveřejnění.

Channel Guidelines 7max 600x600 512x273x ci timed 01 resizedmax 600x600 512x273x

Zdroj: Youtube

Youtube se chce více soustředit na propojení aplikace pro mobily a Youtube TV, tedy verze pro televize. Třešinkou na dortu bude začlenění NFT. Novinky se budou objevovat průběžně během roku, ale je celkem jasné, že se můžeme dočkat i takových, o kterých zatím nebyla řeč.

Zdroje: blog.youtube, phonearena.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat