Youtube Superchat přichází do Česka

Youtube Superchat přichází do Česka
2019-08-13T08:30:48+02:00
• 13. 8. 2019

Zdroj: Youtube

2

Financování na Youtube je poměrně komplexní záležitost. V základu je platforma zdarma, ale nic není zadarmo, ani provoz ani obsah. V případě provozu jako takového je financování zajišťováno z prodeje reklam a placené verze. Youtube již nějakou dobu myslí i na alternativní způsoby, příkladem je Superchat, z kterého těží Youtube jako takový a i sám tvůrce obsahu.

Youtube Superchat

U videí se běžně objevuje možnost komentování, ale již nějakou dobu je k dispozici funkce Youtube Superchat, která je zakomponovaná do běžného hromadného chatu zejména u živě vysílaných videí. Funkce byla představena v roce 2017 a byla dostupná v několika zemích a u vybraných Youtube kanálů. Od té doby došlo na rozšíření a nyní jsme se dočkali spuštění v dalších zemích.

Nově je tato funkce dostupná i v České republice, respektive čeští uživatelé se mohou zapojit a použít Youtube Superchat. V rámci běžného chatu můžete kliknout na ikonu dolaru v části pro zadání textu pro chat. Následně si můžete vybrat částku, rozmezí je od 10 do 5000 Kč. Tuto sumu si rozdělí Youtube a samotný tvůrce obsahu.

Za každou částku dostane odlišné výhody. Za 10 Kč nic nezískáte, ale můžete aspoň přispět. Při 20 Kč bude váš příspěvek barevně odlišen a budete moci napsat 50 znaků. Když zvolíte 5000 Kč, nejenže bude příspěvek barevně odlišen, ale můžete napsat 350 znaků a bude připnut na dobu 5 hodin, aby jej každý viděl pod videem.

Zde nejde ani tak o nákup funkcí jako takových, spíše se jedná o možný způsob podpory daného autora, který za tyto prostředky může zkvalitnit obsah.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

pan nasrany

13. 8. 2019, 18:51

Blik

Přemysl Vaculík

VIP 13. 8. 2019, 19:35

Něco špatně?

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat