reklama

Vodafone Curb je nový lokátor s měsíčním poplatkem 69 Kč

Vodafone Curb je nový lokátor s měsíčním poplatkem 69 Kč
2022-01-28T11:30:49+02:00
• 28. 1. 2022

Zdroj: Vodafone

1

Pokud často ztrácíte klíče nebo jiné předměty, asi jste se již dívali po možnosti sledovače, tedy malého zařízení, které lokalizuje například zmíněné klíče. Na trhu jsou takové sledovače (tzv. lokátory) již delší dobu, přičemž mezi ty populárnější patří Tile. Do tohoto segmentu naskočil i Apple a Samsung, díky čemuž se roztrhl pytel s tímto příslušenstvím. Nyní představuje své řešení i Vodafone, které se jmenuje Curb.

Curb pro hlídání mazlíčků, aut, kol atd.

Zatímco některé lokátory využívají jen technologii Bluetooth, tak se objevují propracovanější s podporou UWB. I tak je dosah omezen, na což reagují společnosti a snaží se vytvořit za použití všech dalších zařízení své značky unifikovanou síť pro vyhledávání. To má ale své nedostatky, například se na přesnosti a využitelnosti odráží množství zařízení rozšiřující síť. Vodafone nabízí řešení Curb, které je napojené přímo na mobilní síť.

„Je to podobné, jako bychom třeba u mobilního telefonu zapnuli několik funkcí najednou a přístroj připevnili psovi na obojek. Ale lokátor Vodafone Curb je mnohem efektivnější řešení, ať už díky ceně, rozměrům, výdrži baterie a často i odolnosti,“ vysvětluje Michal Janda, ředitel oddělení produktů a služeb Vodafonu.

Nejedná se o unikát, ale svou cenou dokáže konkurovat alternativním produktům. Vodafone Curb přijde na 1 179 Kč, přičemž Vodafone uvádí měsíční poplatek 69 Kč. Zde ale není potřeba řešit SIM kartu. Curb má integrovanou eSIM. Může tak využívat mobilní síť zasílání dat o poloze, kterou získává z GPS. Kromě toho podporuje Bluetooth a WiFi.

trackimo gps lokator curb komplet 460x368x

Zdroj: Vodafone

Curb funguje v zóně 1, tedy v zemích: Belgie, Bulharsko, Chorvatsko, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Francouzská Guayana, Gibraltar, Guadeloupe, Guernsey, Irsko, Island, Itálie, Jersey, Kypr, Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Manský ostrov, Martinik, Mayotte, Monako, Německo, Nizozemsko, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Reunion, Rumunsko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Vatikán, Velká Británie.

trackimo gps lokator curb celo bok sikmo b 435x460x trackimo gps lokator curb zada 462x460x

Zdroj: Vodafone

Na jedno nabití vydrží sedm dnů, což je právě cena za používání mobilní sítě. Samozřejmostí je odolnost vůči vodě a prachu, což zaručuje certifikace IP67. K dispozici je reproduktor a také jedno tlačítko. Mezi bonusovými funkcemi jsou předefinované zóny, v kterých se může Curb nacházet. Jakmile ji opustí, dá vědět do mobilního telefonu skrze aplikaci Vodafone Smart, která je dostupná pro Android i iOS.

Mimo jiné je k dispozici Pet clip Curb pro připnutí Curb na obojek zvířete. Tento doplněk stojí 177 Kč.

Zdroj: Tisková zpráva

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miroslav Růžička

VIP 28. 1. 2022, 17:44

To by mě zajímalo, proč nevyužívá nějakou IoT síť? Výdrž baterie by pak přeci snad mohla být delší, “až” 7 dní je fakt málo…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat