reklama

WhatsApp pracuje na zavedení dvoufázového ověření pro webovou a desktopovou aplikaci

WhatsApp pracuje na zavedení dvoufázového ověření pro webovou a desktopovou aplikaci
2022-01-28T13:30:52+01:00
• 28. 1. 2022

Zdroj: Dotekomanie.cz

Dvoufázové ověření v aplikaci WhatsApp je tady s námi již delší čas, tedy alespoň v aplikaci pro Android a iOS. Nově, podle webu WABetaInfo, se pracuje na zabezpečení i pro webového a desktopového klienta.

WhatsApp testuje dvoufázové ověření pro webového a desktopového klienta

Webová a desktopová aplikace jsou skvělou alternativou tehdy, když jsme u počítače a nechceme chatovat s přáteli přes telefon. Stačí mít telefon připojený k internetu a nemusíme ho mít ani po ruce. WhastApp funguje automaticky díky zrcadlení s telefonem. Webová a desktopová verze ale mohou být zneužitelné útočníky a proto je přidání dalšího stupně ochrany logickým krokem.

whatsapp two step verification 9to5mac 2000x1000x

Zdroj: 9to5mac

Na mobilních telefonech je možné aplikaci kromě dvoufázového ověření také zabezpečit pomocí otisku prstu, Touch ID, nebo Face ID. Webové rozhraní a desktopová aplikace prozatím chráněny nebyly a proto chce WhatsApp dvoufázové ověření v brzké době spustit i zde. Toto zabezpečení bude možné ve webovém/desktopovém klientovi povolit, nebo zakázat. Povolení tohoto ověření se bude rozhodně hodit v případě, že ztratíte telefon a budete se chtít do WhatsApp přihlásit.

V tuto chvíli zatím není jasné, kdy se novinka dostane k dispozici pro beta testery pro veřejné testování. Po řádné otestování bude následně zpřístupněna pro širokou veřejnost.

Zdroje: 9to5mac.com, wabetainfo.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim