reklama

Vivo vydává Origin OS Ocean, přepracované vydání své nástavby zamíří skoro na 50 zařízení

Vivo vydává Origin OS Ocean, přepracované vydání své nástavby zamíří skoro na 50 zařízení
2021-12-13T15:00:43+01:00
• 13. 12. 2021

Zdroj: techiealpha.online

Vivo představilo nové uživatelské rozhraní OriginOS Ocean. Společnost měla 9. prosince událost pro své domácí publikum, protože uživatelské rozhraní je zatím dostupné pouze v Číně. V zahraničí se telefony dodávají s FuntouchOS. OriginOS Ocean je druhou velkou verzí a přináší přepracovaný design a více informací dostupných na první pohled.

Výrobce zveřejnil seznam všech telefonů, které v budoucnu dostanou nový OriginOS Ocean, a zahrnuje ohromující množství 47 různých modelů. Jsou mezi nimi telefony všech cenových kategorií a řad, počínaje modelem vivo NEX 3S z doby před dvěma lety.

wp 1639055731678 690x2209x

Zdroj: Vivo.com

Spoustu nových funkcí, ale vše postupně

Aktualizace neproběhne naráz, ale postupně rozdělená do čtyř částí. První začne za několik týdnů, přičemž do beta verze budou zařazeny telefony řady X70 a X60 a také nejnovější telefony iQOO a zařízení řady S.

Všechny telefony dostanou například funkci, ve volném překladu „Strážce dítěte“, která propojí zařízení se zařízením rodiče, a dospělý tak uvidí, kde se dítě nachází. Změny vzhledu se dočkalo ovládací centrum, hudební přehrávač, přibyly nové tapety, obrazovka při volání vypadá zcela jinak, notifikace se nově jmenují nano, byl změněn font písma nebo telefony nově budou lépe pracovat s interní pamětí a zabírat tak méně prostoru.

Pokud jde o bezpečnost a zabezpečení, OriginOS Ocean přestane uchovávat hesla, biometrické údaje a další záznamy na cloudových platformách, pokud to uživatel výslovně nevyžaduje.

Zdroje: gsmarena.com, sparrowsnews.com, gizmochina.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim