reklama

Signal navýšil limit skupinového hovoru na 40 účastníků

Signal navýšil limit skupinového hovoru na 40 účastníků
2021-12-28T08:00:46+02:00
• 28. 12. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Chatovací služba Signal se těší stále větší oblibě. Její popularita zaznamenala boom na začátku tohoto roku v souvislosti se zavedením změny podmínek na ochranu soukromí u služby WhatsApp.

Signal nově umožňuje skupinové hovory až 40 účastníkům najednou

Skupinových hovorů v rámci služby Signal se doposavad mohlo účastnit maximálně pět účastníků. Během prosince došlo k navýšení počtu na 40 účastníků. Snahou vývojářů bylo přinést skupinové hovory většímu počtu účastníků a přitom zachovat stávající bezpečnostní standardy. Signal uvedl, že vybudoval své vlastní řešení pro volání s otevřeným zdrojovým kódem. Toto řešení používá mechanismus „Selective forwarding“ patentovaný společností Signal, který routuje hovory přes servery, které dále předávají obsah dalším účastníkům skupinového hovoru, díky čemuž tak ani při větším počtu účastníků nedochází k ohrožení soukromí.

Signal 708x512x

Zdroj: Signal

 

Novinka byla zavedena jak pro Android, tak i pro iOS. Toto řešení, které je již několik měsíců provozováno, umožní v případě potřeby rozšířit počet i na více jak 40 účastníků. Jen pro srovnání, služba WhatsApp umožňuje ke skupinovému hovoru připojení maximálně osmi účastníků. Původně byl počet omezen na pouhé čtyři účastníky. Vzhledem k tomu, že touto aktualizací Signal získává jistou výhodu, lze očekávat, že služba WhatsApp brzy přinese stejné vylepšení.

Zdroj: androidheadlines.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat