Zůstaňte na iOS produktivní s těmito Google funkcemi

Zůstaňte na iOS produktivní s těmito Google funkcemi
2021-11-19T09:30:10+02:00
• 19. 11. 2021

Zdroj: Google

Google není jen internetový vyhledávač, pod taktovkou tohoto giganta běží také nepřeberné množství dalších aplikací, jako například alternativa k Office od Microsoftu, Gmail, Kalendář a mnoho dalšího. Tyto aplikace nejsou dostupné pouze pro operační systém Windows nebo Android z vlastní dílny, ale také i pro konkurenční iOS. A právě pro tento jablečný systém Google vydává drobná vylepšení u některých svých aplikací, které usnadní fungování na iPhonu a iPadu.

Nové widgety pro Gmail

Nový widget aplikace Gmail v sobě neukrývá žádné speciální funkce. Jedná se zkrátka o widget, jen lehce vylepšený. Tento widget na domovské obrazovce tak nejen ukazuje doručenou poštu v aplikaci, ale lze z něj rovnou zahájit psaní nové zprávy nebo taky přepínat mezi světlým a tmavým režimem, což zejména u novějších iPhonů s OLED displeji mnoho uživatelů jistě ocení.

Gmail list widget 871x485x

Zdroj: Google

Google Meet a obraz v obraze

Drobného vylepšení doznala také služba pro uskutečňování videohovorů, Google Meet. Ta nově bude podporovat režim zobrazení obraz v obraze, která značně usnadní multitasking. Nově tak bude možné probíhající hovor na obrazovce výrazně zmenšit, sebe i protistranu ale stále uvidíte, přemisťovat jej. Budete tak moci během hovoru například přeposlat email, odeslat fotografii nebo zkrátka odepsat na zprávu. Google také uvádí, že podobnou funkci v horizontu několika týdnů přinese také pro Gmail.

Meet Pic in Pic 786x1686x

Zdroj: Google

Klávesové zkratky pro Google Tabulky

Tabulky Google jsou obdobou známého Excelu od Microsoftu, jejich používání na smartphonu či tabletu ale nemusí být kvůli absenci myši dvakrát pohodlné. Google pro tuto aplikaci tak přichází s novými klávesovými zkratkami, které by měly přinést komfortnější používání. Umožňují například výběr celého řádku nebo vyhledání a nahrazení určitých hodnot. Nové zkratky jsou určené především pro používání na iPadu, Google je ale údajně vyladil také pro iPhony.

Sheets Keyboardshortcuts 1100x940x

Zdroj: Google

Zdroj: blog.google

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale v poslední době si také velmi rozumí s Harmony OS. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat