reklama

Samsung odstraňuje reklamy z aplikací aktualizováno

Samsung odstraňuje reklamy z aplikací [aktualizováno]
2021-10-04T08:00:38+02:00
• 4. 10. 2021

Zdroj: Samsung

Aktualizováno 4. 10.

Samsung pokračuje ve svém plánu odstraňování reklam ze svých aplikací. V srpnu například začaly mizet z aplikace Samsung Pay a nyní zde máme již další aplikace. Konkrétně jde o Weather (počasí) a Samsung Health. Dle dostupných informací byl proces naplánován na 1. října, ale spíše je to začátek a postupně se bude tato čistka šířit. Zřejmě je spojena s aktualizací celé nadstavby OneUI. Dá se očekávat, že do konce roku budou aplikace od Samsungu již kompletně bez reklam.

Aktualizováno 19. 8.

V tomto týdnu se objevila informace, že Samsung plánuje odstranění reklam ze svých aplikací, ale společnost se zatím nevyjádřila nebo neuvedla oficiální stanovisko. Nevěděli jsme, kdy a jestli se tak stane. Jak se ale ukazuje, tak Samsung začal s celým procesem už nyní. Zahraniční média zaznamenala, že aplikace Samsung Pay již neobsahuje reklamy. Jedná se tedy o první aplikaci. Dá se předpokládat, že další Samsung aplikace budou následovat. Zatím ale nevíme, jaký bude harmonogram nebo plán odstraňování reklam.

Původní článek 18. 8.

Zaplatíte si za produkt nebo službu, přesto musí přetrpět reklamy. S něčím takovým se setkávají mnozí v kině, kdy musí sledovat i několik minut reklam, než začne samotný film. Ještě před nějakou dobou by nikoho nenapadlo, že když si koupí mobilní telefon, tak v něm budou již z výroby reklamy – v aplikacích, v systému a dokonce i v notifikační liště. Jedná se v podstatě o dodatečný zdroj příjmů pro výrobce mobilů. Samsung patří mezi takové společnosti, které mají ve svých nativních aplikacích reklamu. Dokonce posílá i upozornění, kde láká na další nákup svých produktů. To se asi brzy změní.

Samsung a reklamy

V tuto chvíli máme k dispozici zprávu, že na jednání společnosti Samsung se objevila otázka kolem reklam v nativních aplikacích. Ty se zobrazují například v podobě banneru, nebo jsou mírně ukryty mezi seznamy písniček, přičemž je malým písmem uvedeno, že se jedná o reklamu.

V rámci diskuze zmínil prezident a vedoucí divize mobilních komunikací společnosti Samsung Electronics, že v budoucích verzích aplikací jako Samsung Pay, Samsung Themes, Samsung Weather a dalších nebudou reklamy. Dojde k jejich odstranění, přičemž bylo uvedeno, že cílem bude zpříjemnit uživatelský zážitek. Samozřejmě je otázkou, jak jsou tyto reklamy efektivní a kolik vydělávají. Ztráta příjmů se bude muset vynahradit někde jinde.

1200 675 Samsung Galaxy Z Flip3 1200x675x

Zdroj: Samsung

Bohužel nebylo specifikováno, kdy dojde k odstranění. Ani není známo, jestli se dočkáme kompletního odebrání, nebo dojde jen na redukci reklam v mobilních telefonech. Tak či onak, asi se jedná o pozitivní zprávu pro uživatele. Ostatně Samsung čelil kritice kvůli reklamě a možná až nyní vyslyšel uživatele.

Zdroje: xda-developers.com, androidcommunity.com, androidcommunity.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat