reklama

Samsung odstra┼łuje reklamy z aplikac├ş aktualizov├íno

Samsung odstra┼łuje reklamy z aplikac├ş [aktualizov├íno]
2021-10-04T08:00:38+01:00
ÔÇó 4. 10. 2021

Zdroj: Samsung

Aktualizováno 4. 10.

Samsung pokra─Źuje ve sv├ęm pl├ínu odstra┼łov├ín├ş reklam ze sv├Żch aplikac├ş. V srpnu nap┼Ö├şklad za─Źaly mizet z aplikace Samsung Pay a nyn├ş zde m├íme ji┼ż dal┼í├ş aplikace. Konkr├ętn─Ť jde o Weather (po─Źas├ş) a Samsung Health. Dle dostupn├Żch informac├ş byl proces napl├ínov├ín na 1. ┼Ö├şjna, ale sp├ş┼íe je to za─Ź├ítek a postupn─Ť se bude tato ─Źistka ┼í├ş┼Öit. Z┼Öejm─Ť je spojena s aktualizac├ş cel├ę nadstavby OneUI. D├í se o─Źek├ívat, ┼że do konce roku budou aplikace od Samsungu ji┼ż kompletn─Ť bez reklam.

Aktualizováno 19. 8.

V tomto t├Żdnu se objevila informace, ┼że Samsung pl├ínuje odstran─Ťn├ş reklam ze sv├Żch aplikac├ş, ale spole─Źnost se zat├şm nevyj├íd┼Öila nebo neuvedla ofici├íln├ş stanovisko. Nev─Ťd─Ťli jsme, kdy a jestli se tak stane. Jak se ale ukazuje, tak Samsung za─Źal s cel├Żm procesem u┼ż nyn├ş. Zahrani─Źn├ş m├ędia zaznamenala, ┼że aplikace Samsung Pay ji┼ż neobsahuje reklamy. Jedn├í se tedy o prvn├ş aplikaci. D├í se p┼Öedpokl├ídat, ┼że dal┼í├ş Samsung aplikace budou n├ísledovat. Zat├şm ale nev├şme, jak├Ż bude harmonogram nebo pl├ín odstra┼łov├ín├ş reklam.

P┼»vodn├ş ─Źl├ínek 18. 8.

Zaplat├şte si za produkt nebo slu┼żbu, p┼Öesto mus├ş p┼Öetrp─Ťt reklamy. S n─Ť─Ź├şm takov├Żm se setk├ívaj├ş mnoz├ş v kin─Ť, kdy mus├ş sledovat i n─Ťkolik minut reklam, ne┼ż za─Źne samotn├Ż film. Je┼ít─Ť p┼Öed n─Ťjakou dobou by nikoho nenapadlo, ┼że kdy┼ż si koup├ş mobiln├ş telefon, tak v n─Ťm budou ji┼ż z v├Żroby reklamy – v aplikac├şch, v syst├ęmu a dokonce i v notifika─Źn├ş li┼ít─Ť. Jedn├í se v podstat─Ť o dodate─Źn├Ż zdroj p┼Ö├şjm┼» pro v├Żrobce mobil┼». Samsung pat┼Ö├ş mezi takov├ę spole─Źnosti, kter├ę maj├ş ve sv├Żch nativn├şch aplikac├şch reklamu. Dokonce pos├şl├í i upozorn─Ťn├ş, kde l├ík├í na dal┼í├ş n├íkup sv├Żch produkt┼». To se asi brzy zm─Ťn├ş.

Samsung a reklamy

V tuto chv├şli m├íme k dispozici zpr├ívu, ┼że na jedn├ín├ş spole─Źnosti Samsung se objevila ot├ízka kolem reklam v nativn├şch aplikac├şch. Ty se zobrazuj├ş nap┼Ö├şklad v podob─Ť banneru, nebo jsou m├şrn─Ť ukryty mezi seznamy p├şsni─Źek, p┼Öi─Źem┼ż je mal├Żm p├şsmem uvedeno, ┼że se jedn├í o reklamu.

V r├ímci diskuze zm├şnil prezident a vedouc├ş divize mobiln├şch komunikac├ş spole─Źnosti Samsung Electronics, ┼że v budouc├şch verz├şch aplikac├ş jako Samsung Pay, Samsung Themes, Samsung Weather a dal┼í├şch nebudou reklamy. Dojde k jejich odstran─Ťn├ş, p┼Öi─Źem┼ż bylo uvedeno, ┼że c├şlem bude zp┼Ö├şjemnit u┼żivatelsk├Ż z├í┼żitek. Samoz┼Öejm─Ť je ot├ízkou, jak jsou tyto reklamy efektivn├ş a kolik vyd─Ťl├ívaj├ş. Ztr├íta p┼Ö├şjm┼» se bude muset vynahradit n─Ťkde jinde.

1200 675 Samsung Galaxy Z Flip3 1200x675x

Zdroj: Samsung

Bohu┼żel nebylo specifikov├íno, kdy dojde k odstran─Ťn├ş. Ani nen├ş zn├ímo, jestli se do─Źk├íme kompletn├şho odebr├ín├ş, nebo dojde jen na redukci reklam v mobiln├şch telefonech. Tak ─Źi onak, asi se jedn├í o pozitivn├ş zpr├ívu pro u┼żivatele. Ostatn─Ť Samsung ─Źelil kritice kv┼»li reklam─Ť a mo┼żn├í a┼ż nyn├ş vysly┼íel u┼żivatele.

Zdroje: xda-developers.com, androidcommunity.com, androidcommunity.com

reklama
reklama

P┼Öemysl Vacul├şk

Androi─Ć├ík, ┼í├ęfredaktor, tv┼»rce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Tak├ę milovn├şk adrenalinov├Żch sport┼», na kter├ę nem├í ─Źas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentov├ín├ş se mus├şte p┼Öihl├ísit

Tmav├Ż re┼żim