reklama

Motorola ukazuje druhou generaci bezdrátového nabíjení vzduchem, chlubí se podporou až 4 zařízení najednou

Motorola ukazuje druhou generaci bezdrátového nabíjení vzduchem, chlubí se podporou až 4 zařízení najednou
2021-09-11T18:00:49+02:00
• 11. 9. 2021

Zdroj: Motorola

Xiaomi začátkem roku představilo nový způsob bezdrátového nabíjení, který se v jednom zásadně lišil od konkurence. Nabíjení totiž probíhá na vzdálenost klidně i několika desítek centimetrů. Velice podobnou technologii představila také Motorola, která nyní předvádí již druhou generaci své nabíječky a kromě větší nabíjecí vzdálenosti se chlubí také možností nabíjení až 4 zařízení najednou.

Nabíjení nové generace

Motorola se svým prototypem nové nabíječky pochlubila skrze sociální síť Weibo a již na první pohled si lze všimnout, že nabíječka je mnohem větší než její předchůdce. Výrobce uvádí, že do nové bezdrátové nabíječky umístil 1600 antén pro nabíjení, díky čemuž docílil právě mnohem větší vzdálenosti nabíjení a podpory více zařízení najednou.

Společnost na videu demonstruje nabíjecí vzdálenost až 3 metry a tvrdí také, že eliminoval jednu z hlavních nevýhod předešlé generace, čímž bylo zastavení nabíjení přes překážku. Nové generaci nabíječky by údajně překážky příliš vadit neměly. Díky velkému množství antén a cívek také vzrostl úhel, pod kterým lze nabíjet, ten je nově 100 stupňů.

Je dobré vidět, že Motorola neusnula na vavřínech a stále se snaží přinášet nové technologie. Novým typem nabíječky také překonalo Xiaomi i OPPO, řešení těchto společností totiž podporují pouze jednoho zařízení, OPPO navíc na výrazně kratší vzdálenost. Morotola však nezmiňuje žádné podrobnosti o fázi vývoje či komerční dostupnosti, aktivní spolupráce s GuRu Wireless by ale mohla naznačovat, že bychom se jej mohli dočkat alespoň v omezené míře již brzy.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Tomáš Kašík

Student IT, zarytý fanoušek Androidu, ale rozumí si i s iPadem. Často experimentuje s různými ROM. Ve volném čase hraje florbal a jezdí na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim