reklama

Xiaomi zavádí detekci neautorizovaných baterií a limituje nabíjení

Xiaomi zavádí detekci neautorizovaných baterií a limituje nabíjení
2021-08-27T08:00:58+02:00
• 27. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Společnost Xiaomi si začíná pohrávat s detekcí neautorizovaných součástek ve svých smartphonech, aspoň podle posledních náznaků ve zdrojových kódech. První začíná s bateriemi, kdy bude uživatel varován před neoriginální součástkou, případně neoprávněnou manipulací, tedy i výměnou technikem bez patřičné licence.

Nejen varování

Podařilo se objevit v aplikaci Mi Security ve verzi 5.6.0 části kódů, které poslouží nejen k varování uživatele, že ve smartphonu není originální baterie, případně nebyla vyměněna autorizovaných servisem. Bohužel to u varování nezůstává. Pakliže dojde k takové detekci, zpomalí se rychlost nabíjení.

Jedná se o poměrně pochopitelnou úpravu chování smartphonu, zejména s ohledem na rychlosti nabíjení. Při nesprávné manipulaci nebo použití neoriginální baterie může například 50W nabíjení způsob nezvratné poškození smartphonu, případně může dojít ke zranění uživatele. Xiaomi zřejmě používá pro takovou detekci nějaký řadič nebo čip, takže obejít varování a limitování bude asi komplikovanější.

Zdroj: Xiaomi Mi 9

V tuto chvíli je nová funkce určena jen pro čínský trh a také funguje jen na smartphonech Mi 9 , Mi 10 a Mi 10 Pro (recenze). Zatím nelze odhadnout, jestli se nová funkce dostane i na další smartphony, případně bude fungovat i na dalších trzích. Odhadujeme, že limitace funkce je hlavně z důvodů testování a možná se ji později dočkáme u všech smartphonů.

Zdroj: xda-developers.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat