reklama

Gaia GPS je nová aplikace pro Android Auto určená k navigaci na off-road trasách

Gaia GPS je nová aplikace pro Android Auto určená k navigaci na off-road trasách
2021-08-01T18:00:05+01:00
• 1. 8. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Android Auto se rozrůstá o další aplikaci, která pomůže s navigací na vašich trasách. Gaia GPS je navigace, která kromě zaměření na pěší turistiku umí také navigovat mimo silnice.

Gaia GPS v Android Auto pomůže s navigací na nezpevněných trasách

Google po dobu několika let neumožňoval spuštění aplikací třetích stran v rámci své služby Android Auto. Konkrétně se jednalo o navigační služby, kde si v této oblasti držel svůj monopol v podobě Google Map. Postupně se do Android Auto dostaly další aplikace, mezi prvními byla Waze a následovaly například TomTom NaviGO a další.

Gaia gps 1 563x340x

Zdroj: Android Police

Všechny tyto služby jsou určeny pro navigaci na silnicích. Nově se do Android Auto dostává služba Gaia GPS. Ta je vedle zaměření na horskou turistiku, cyklistiku a outdoorové aktivity zaměřena také na off-road trasy pro motoristy. Podporu pro off-road trasy a kompatibilitu pro Android Auto aplikace získala ve své beta verzi v2021.6. Uživatelé tedy nově mohou aplikaci zrcadlit do systému ve svém automobilu.

Gaia gps 2 562x340x

Zdroj: Android Police

Po připojení telefonu k systému se v nabídce pro spuštění Gaia objeví mezi dalšími podporovanými aplikacemi. Aplikace bude zobrazovat aktuální polohu a nabídne až šest tras, které se budou nacházet v naší blízkosti. Trasy bude samozřejmě možné vyhledávat, nebo je vybrat přímo v aplikaci v telefonu. K dispozici je také výběr světlého nebo tmavého režimu, nebo integrovaný asistent. Pokud chcete aplikaci Gaia vyzkoušet, je nutné si připojit k beta verzi skrze Google Play.

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat