reklama

Máte starý mobil s Androidem? Brzy se už nepřihlásíte v Google aplikacích

Máte starý mobil s Androidem? Brzy se už nepřihlásíte v Google aplikacích
2021-07-31T09:30:55+01:00
• 31. 7. 2021

Zdroj: Google

7

Google se snaží podporovat starší verze systémů poměrně dlouho, aspoň co se týče aplikací a služeb. Pokud ale uživatelská základna klesne na minimum, ukončí podporu. To automaticky ještě neznamená, že vše přestane fungovat, spíše již nebudou k dispozici aktualizace a postupem času mohou být aplikace nestabilní. Nedávno například došlo k rozhodnutí o ukončení podpory u Google Play Služeb pro starší mobily. Nyní zde ale máme trochu dramatičtější změnu.

Google končí podporu pro Android Jelly Bean

Se starším mobilem už bez Google aplikací

Google se rozhodl ukončit podporu pro přihlášení ve svých aplikacích u mobilních telefonů a tabletů se starší verzí systému Android. Pokud tedy máte zařízení se systémem Android 2.3.7 a starší, tak můžete zaznamenávat problémy s přihlášením do aplikací od Googlu, což se týká Chromu, Youtube, Gmailu a prostě všech, kde se musíte přihlásit.

Aplikace Moje mapy Google brzy skončí

Google se rozhodl k tomuto kroku z bezpečnostních důvodů. Takto staré verze Androidů již nemají k dispozici bezpečnostní aktualizace a také zde není ani částečná podpora Google Play Služeb. Konkrétně od 27. září se již nepřihlásíte ke svým účtům na starých mobilech. Google uvádí, že potřebujete minimálně Android 3.0 Honeycomb, abyste mohli používat aplikace od Googlu.

mymaps header 1601x901x

Zdroj: Google

Změna se týká jen aplikací, ve webovém prohlížeči se stále přihlásíte ke svému účtu. Je ale poměrně malá pravděpodobnost, že byste ještě používali smartphone s takto starým systémem. Buď provedete aktualizaci systému, nebo zakoupíte novější zařízení. Případně budete moci používat služby od Googlu jen přes webové rozhraní.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Jan Lukáš

2. 8. 2021, 16:50

Se divím, že to vůbec někdo řeší. Mám tablet Asus Transformer, kde byl v základu android 4.4 a jak už je to stará šunka, tak je to stejně nepoužitelný…

Tvl kdyby byl google jako microsoft už by ukončili podporu u android 7 😃😃tak buďte rádi že aspoň google uvažuje😃😃

Lubomír Šaravec

1. 8. 2021, 18:57
Android aplikace

to je dobře každý si může koupit nový mobil

Radek Polívka

1. 8. 2021, 14:58
Android aplikace

Moc děkuji

Dominik Zrun

31. 7. 2021, 22:56

Tak to ať si strčí do prdele vyrmdani google

Jonáš Loskot

1. 8. 2021, 8:02
Android aplikace

Jsou to přes 10 let staré Androidy, které používá už jen několik málo jedinců, vážně vám to vadí? Na ty telefony už se nedá nainstalovat 99% aplikací.

Tomas Chabera

2. 8. 2021, 4:55
Android aplikace

Nemáte na novější telefon? Vážně? Za 500 koupíte v bazaru telefon i s A10. To musíte být pořádná socka. No Váš styl vyjadřování tomu odpovídá. Zajímalo by mě, z jakého zařízení jste napsal komentář.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim