reklama

Telegram přidává další várku novinek

Telegram přidává další várku novinek
2021-07-31T11:30:07+01:00
• 31. 7. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Vývojáři komunikační platformy Telegram rozhodně nespí na vavřínech. Dnes zde máme další várku novinek a vylepšení, které opět zvýší konkurenceschopnost této služby.

Telegram dostává skupinové hovory a další novinky

Novinky kam se podíváte

Začneme první video hovory. Aktuálně podporují až 30 účastníků, přičemž každý může vysílat video z obou kamer, přední i zadní. Došlo k navýšení limitu sledujících na 1000 uživatelů. Kromě toho došlo k příslibu zvýšení limitu. Telegram tak trochu vtipkuje, že chce umožnit všem lidem na světě sledovat videohovory.

Screenshot 25 395x772x

Zdroj: Telegram

U video zpráv došlo na zvýšení rozlišení a také přidání ovládacích prvků. Při kliknutí na konkrétní video dojde k jeho zvětšení a při dalším kliknutí jej můžete pozastavit. Kruhový ukazatel následně funguje i pro pohyb vpřed a vzad. Kromě toho můžete nechat při nahrávání puštěnou hudbu na mobilním telefonu. Aplikace ji zaznamená do videa. To se dá považovat za mini konkurenci pro TikTok.

Přehrávání běžných videí následně podporuje úpravu rychlosti přehrávání videa. Jsou podporovány rychlosti 0.5x, 1.5x a 2x, přičemž Android verze umí i 0,2x. Došlo k vylepšení také timestamp odkazů. Nově stačí ve videu na konkrétním časovém odkazu podržet prst a je ho možné sdílet.

Screenshot 26 437x819x

Zdroj: Telegram

U běžných video hovorů jeden na jednoho je nově možné sdílet obrazovku. Než dojde k nasdílení, uživatel bude mít možnost se podívat, co vlastně chce sdílet.

U automatického mazání zpráv došlo k přidání nového limitu. Zatím bylo možné nastavit mazání po jednom dni nebo týdnu, nově je zde možnost jeden měsíc. Vývojáři přidali také drobnůstky, jako je třeba možnost preciznějšího malování do obrázků, nové animace do nejrůznějších částí aplikace, nebo nové rozhraní kamery v iOS verzi. Samozřejmě se nezapomnělo na přidání nových emoji.

Zdroj: gsmarena.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Já teda jedu na Xku ale kvůli videohovorům jsem nainstaloval klasickýho klienta a telefon se neskutečně hřál…. když jsem měl hovory přes Jitsi tak se tohle nedělo.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim