reklama

Apple odstartoval snímkování vybraných regionů v ČR pro své mapy

Apple odstartoval snímkování vybraných regionů v ČR pro své mapy
2021-06-09T18:45:23+02:00
• 9. 6. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

1

Funkce Look Around, která umožňuje v iOS mapách společnosti Apple, prohlížet místa je podporovaná prozatím v pěti zemích světa. Mezi ně patří USA, Kanada, Velká Británie, Irsko a Japonsko.

Apple začal pro své mapy snímkovat ulice v České republice

Podle dostupných informací se seznam podporovaných zemí začíná pomalu rozšiřovat. Přibyla mezi ně i Česká republika. Automobily Apple Maps, která jsou vybavena speciální snímkovací technologií LiDAR začaly v červnu mapovat vybrané regiony v České republice a snímkovat místa na úrovni ulic. Totožnou funkci – Streetview známe již po dlouhá léta v mapách Google.

Rozhraní Look Around – Rozhlédni se, bylo představeno s uvedením systému iOS 13. Funkce nabízí reálné zobrazení míst a ulic a rovněž nabízí 3D snímky ve vysokém rozlišení. Ty je možné různě posouvat a zvětšovat. Tam, kde je tato funkce dostupná mapy zobrazí ikonu dalekohledu. Následně se nad mapovým podkladem otevře fotografie daného místa, kterou lze případně zobrazit na celou obrazovku.

198997332 120539666826275 4932816521769151411 n 1 752x423x

Autor: David Pilař, Dotekomanie

Vozidla Apple Maps kromě České republiky také začaly mapovat sousední Polsko. Apple vedle zmíněného výčtu zemí také prozkoumává a mapuje další země. Mezi ně patří Austrálie, Nový Zéland, Belgie, Itálie, Francie, Španělsko, Portugalsko, Nizozemsko, Slovinsko, Chorvatsko, Singapur a další. V oblastech, kde není možné terén snímkovat z auta, jsou nasazováni pracovníci, kteří systémy LiDAR nosí v batozích na zádech.

Apple se stejně jako Google zaměřuje i na ochranu soukromí veřejnosti. Tam, kde jsou na snímcích viditelné tváře osob, nebo poznávací značky, používá rozmazání.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Jiří Tichý

10. 6. 2021, 21:41

jojo, potkal jsem ho v Č.Budějovicích ;-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat