WhatsApp nebude dočasně pozastavovat účty v případě nepřijetí nových podmínek používání

WhatsApp nebude dočasně pozastavovat účty v případě nepřijetí nových podmínek používání
2021-05-11T06:30:23+02:00
• 11. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Whatsapp, jejíž vlastníkem je společnost Facebook, letos v lednu oznámila změnu podmínek v užívání. Tento krok způsobil velký ohlas mezi uživateli a část z nich přešla na konkurenční platformy Signal a Telegram.

WhatsApp bude možné používat na více zařízeních [aktualizováno]

Deaktivace WhatsApp účtu nepřijetím nových podmínek nehrozí

V reakci na tuto skutečnost se společnost rozhodla posunout termín zavedení nových zásad na 8. únor a nakonec budou nové podmínky zavedeny 15. května. Společnost Facebook chtěla ty uživatele, kteří nedají souhlas s novými podmínkami, perzekuovat. Tomu, kdo by neodsouhlasil nové podmínky, by byl dočasně pozastaven účet. Dnes je na stránkách již nové znění podmínek, které přímo uvádí:

Aktualizované Podmínky použití a Zásady ochrany osobních údajů vstoupí v platnost 15. května. Uživatelé se však nemusí obávat, že bude jejich účet v aplikaci WhatsApp kvůli aktualizaci odstraněn nebo že aplikace přestane od tohoto data fungovat.

Ve svém posledním prohlášení společnost Facebook uvádí, že od tohoto původního kroku upouští. Při nepřijetí nových podmínek sice nedojde k pozastavení účtu, ale nutnost je přijmout bude pravidelně připomínána skrze oznámení. Dne 15. května tedy nedojde k deaktivaci účtů, jak původně společnost avizovala. Na stránkách podpory se v tuto chvíli uvádí:

  • Nebudete mít přístup ke svému seznamu chatů, stále však budete mít možnost přijímat příchozí hovory a videohovory. Pokud jste aplikaci povolili odesílat oznámení, můžete na jednotlivá oznámení klepnout, přečíst si tak konkrétní příchozí zprávy a také na ně odpovědět. Dále tímto způsobem můžete reagovat na zmeškané hovory či videohovory a daným kontaktům zavolat zpět.
  • Po několika týdnech v režimu omezené funkčnosti už nebude možné přijímat příchozí hovory ani oznámení. Aplikace WhatsApp na váš telefon přestane doručovat zprávy a nadále nebude umožňovat vedení hovorů.

Nové podmínky na ochranu soukromí mají přinést především lepší prostředí pro komunikaci s podniky na Facebooku. Nejvíce se ale dotýkají zemí mimo EU.

183144504 631464248254834 2044188332685957617 njpg 1920x1139x

Zdroj: WhatsApp

Zdroj: thenextweb.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat