reklama

Instagram i Facebook dovolují skrýt počty lajků a zhlédnutí

Instagram i Facebook dovolují skrýt počty lajků a zhlédnutí
2021-05-27T11:30:52+01:00
• 27. 5. 2021

Zdroj: Dotekomanie.cz

Sociální sítě umí spojovat lidi a rozšiřovat možnosti, ale také se najdou vlastnosti, které nejsou moc pozitivní. V rámci digitální rovnováhy se objevují funkce, které mají napomoci uživatelům například ve snížení závislosti. Lze najít funkce na omezení nenávistného obsahu, komentářů a podobných jevů. Jednou z funkcí, která se testovala, bylo i skrytí počtu lajků a zhlédnutí. Na některé uživatele mohou mít tato data negativní vliv, případně je prostě ani nechtějí vidět, jelikož se nejedná pro ně o něco důležitého. V této oblasti zde máme dvě novinky týkající se Facebooku a Instagramu.

Když vám nezáleží na „číslíčkách“

Obě služby si pohrávaly se skrytím počtu lajků a zhlédnutí, ale naštěstí nedojde k hromadné úpravě. Místo toho se uživatelům nabídne nastavení v aplikacích, kde mohou definovat, jestli se mají ostatním uživatelům zobrazovat tyto mini statistiky, či nikoliv. Instagram má zřejmě nejjednodušší nastavení.

E2UPPEVVUAAFkyf 1700x1080x

Zdroj: Instagram

V aplikaci můžete sami definovat, jestli chcete vidět tato data u ostatních příspěvků. Po aktivaci tedy uvidíte fotografie a videa bez počtu lajků (srdíček). Případně můžete deaktivovat zobrazení u svých příspěvků, ale jednotlivě. V tomto případě dojde ke skrytí pro ostatní uživatele, ale vy sami je uvidíte.

E2UPPUWVoAQXUc3 1700x1080x

Zdroj: Instagram

Facebook zavede takovou možnost v následujících týdnech. Zatím není dostupná a samotné nastavení nebude zrovna nejpříjemnější. Budete muset do nastavení aplikace Facebook, zde najít položku Soukromí, zde zvolit znovu nastavení a pak najít nastavení News Feed. Následně je nutné vybrat Reakce a až zde bude přepínač pro zobrazení počtu. Také bude k dispozici nastavení pro jednotlivé vaše příspěvky.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim