reklama

Clubhouse už je pro Android, i tak si počkáte bez pozvánky aktualizováno

Clubhouse už je pro Android, i tak si počkáte bez pozvánky [aktualizováno]
2021-05-19T10:20:40+02:00
• 19. 5. 2021

Zdroj: Clubhouse

Aktualizováno 19. 5.

Minulý týden jsme se dočkali první verze aplikace Clubhouse pro Android, ale byla omezena jen na některé země. Dnes zde máme oficiální vydání v rámci předběžného přístupu. Sice aplikaci nainstalujete a projdete registrací, i tak nebude ještě plně k dispozici. V podstatě budete ve frontě. Případně musíte mít pozvánku od existujícího člena aplikace.

logo-app Clubhouse: Drop-in audio cha‪t Alpha Exploration Co. NEZNÁMÁ ANDROID

Původní článek 10. 5.

Aplikace Clubhouse odstartovala nový trend v rámci komunikace přes internet. Jednoduchý audio chat se stal natolik populární, že se větší sociální sítě pustily do vývoje podobné funkcionality. V tuto chvíli se dá považovat Twitter za největšího konkurenta, jelikož nabízí svou alternativu v podobě Spaces pro obě platformy, Android i iOS. Clubhouse ale byl jen pro iOS, přičemž na Android verzi se začalo pracovat později.

Twitter Spaces přichází na Android, i do Česka [aktualizováno]

Clubhouse pro Android

Společnost uvedla, že se pracuje na verzi pro Android, přičemž by měla být dostupná během léta. V týdnu se objevily informace, že se začalo s beta testováním, ale bylo určeno pro uzavřený okruh uživatelů. Nyní firma zveřejnila beta verzi pro Android a je již k dispozici ke stažení.

Bohužel i tato veřejná beta verze je značně omezená. V tuto chvíli ji mohou testovat jen uživatelé v USA, přičemž v horizontu týdnů se okruh beta testerů rozšíří o další anglicky mluvící země. Kdy se dostane na všechny krajiny světa, i v rámci testování, není jasné. Společnost neposkytla bližší informace.

unnamed 3 503x895x unnamed 2 503x895x unnamed 1 1 536x952x

Zdroj: Clubhouse

Clubhouse omezil možnost stahování skrze Obchod Play, takže pokud máte zájem, můžete se předběžně zaregistrovat. Jakmile bude aplikace dostupná pro vás, Obchod Play vás bude informovat prostřednictvím notifikace.

logo-app Clubhouse: Drop-in audio cha‪t Alpha Exploration Co. NEZNÁMÁ ANDROID

Zdroj: engadget.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim