Xiaomi začíná rýsovat trio tabletů

Xiaomi začíná rýsovat trio tabletů
2021-04-14T19:30:47+02:00
• 14. 4. 2021

Zdroj: Xiaomi

Po prvních informacích kolem nových tabletů od společnosti Lenovo si právě teď říká o slovo konkurent v podobě Xiaomi, které by zanedlouho také mělo oprášit opomíjenou nabídku tabletů. Ani jeden ze zmíněných výrobců to rozhodně nebude mít jednoduché, protože firma Huawei jede momentálně v poměrně slušně rozjetém vlaku nejen na domácí půdě v Čině.

Výkon v první řadě

Nachystané tablety z populární série Mi Pad budou mezi sebou sdílet stejný IPS panel, jehož rozlišení dosáhne na hodnoty 2 560 x 800 pixelů, a dokonce nabídne i 120Hz obnovovací frekvenci. Následovat má bezkontaktní technologie NFC, čtveřice reproduktorů, ultrarychlé a bezdrátové nabíjení. Uvnitř samozřejmě poběží vlastní uživatelské rozhraní MIUI vycházející z operačního systému Android.

xiaomi enuma elish nabu 2 1200x1200x

Zdroj: Gizmochina.com

Nejlevnější variantou se údajně stane model skrytý pod názvem Nabu (K82) se Snapdragonem 860 od Qualcommu a hlavním 12MPx fotoaparátem. Střední cestu bude razit model Elish (K81A) vybavený Snapdragonem 870, přičemž na vrchol posadí třetí model Enuma (K81). Ten dostane 5G procesor Snapdragon 870 a navíc vzadu 48megapixelový objektiv. Závěrem můžeme dodat, že jejich záda u všech variant ještě doplní další tři snímače fotoaparátu – ultraširoký, makro, hloubkový.

xiaomi enuma elish nabu 1 1200x1200x

Zdroj: Gizmochina.com

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat