Huawei Mate 40 Pro ve 4G verzi od startu dostane HarmonyOS

Huawei Mate 40 Pro ve 4G verzi od startu dostane HarmonyOS
2021-04-28T18:00:05+02:00
• 28. 4. 2021

Takřka přesně půl roku od oficiálního představení modelu Mate 40 Pro s podporou sítí 5. generace je nyní dokončována jeho základní 4G verze. Společnost Huawei by měla vše prozradit již v následujících dnech, ale o dostupnosti v našich končinách zatím nepadlo jediné slovo. Každopádně čínský gigant si příliš nelámal hlavu při výběru prvků do vnitřní výbavy.

Cenovka rozhodne

Zařízení s názvem Mate 40 Pro 4G bude patřit mezi první zástupce, kteří od prvního spuštění poběží pod vlastní operačním systémem HarmonyOS v nejnovější verzi 2.0 včetně Huawei Mobile Services namísto kompletních služeb od Googlu. Plány s tímto telefonem nejsou doposud známy, a to ani v kuloárech. Nicméně seznam specifikací údajně má být do posledního šroubku totožný s 5G variantou.

Huawei Mate 40 Pro 4G 1160x822x

Zdroj: Gizmochina.com

To znamená, že firma HiSilicon u dodávaného procesoru Kirin 9000 pouze vynechá nasazení 5G modemu. Následovat bude 6,76palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením, pod nímž ukryjí 8GB paměť RAM nebo 256GB úložiště pro uživatelská data. Zadní část získá tři fotoaparáty (50 + 20 + 12 MPx) a 4 400mAh baterii podporující rychlé 66W nabíjení. Nakonec v tomto případě dostane konečné slovo cenovka, která nepochybně překročí hranici 20 tisíc Kč.

Zdroj: gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat