reklama

Huawei Mate 40 Pro ve 4G verzi od startu dostane HarmonyOS

Huawei Mate 40 Pro ve 4G verzi od startu dostane HarmonyOS
2021-04-28T18:00:05+02:00
• 28. 4. 2021

Takřka přesně půl roku od oficiálního představení modelu Mate 40 Pro s podporou sítí 5. generace je nyní dokončována jeho základní 4G verze. Společnost Huawei by měla vše prozradit již v následujících dnech, ale o dostupnosti v našich končinách zatím nepadlo jediné slovo. Každopádně čínský gigant si příliš nelámal hlavu při výběru prvků do vnitřní výbavy.

Cenovka rozhodne

Zařízení s názvem Mate 40 Pro 4G bude patřit mezi první zástupce, kteří od prvního spuštění poběží pod vlastní operačním systémem HarmonyOS v nejnovější verzi 2.0 včetně Huawei Mobile Services namísto kompletních služeb od Googlu. Plány s tímto telefonem nejsou doposud známy, a to ani v kuloárech. Nicméně seznam specifikací údajně má být do posledního šroubku totožný s 5G variantou.

Huawei Mate 40 Pro 4G 1160x822x

Zdroj: Gizmochina.com

To znamená, že firma HiSilicon u dodávaného procesoru Kirin 9000 pouze vynechá nasazení 5G modemu. Následovat bude 6,76palcový OLED displej s FullHD+ rozlišením, pod nímž ukryjí 8GB paměť RAM nebo 256GB úložiště pro uživatelská data. Zadní část získá tři fotoaparáty (50 + 20 + 12 MPx) a 4 400mAh baterii podporující rychlé 66W nabíjení. Nakonec v tomto případě dostane konečné slovo cenovka, která nepochybně překročí hranici 20 tisíc Kč.

Zdroj: gizmochina.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat