reklama

Google Lens míří do webových Google Fotek

Google Lens míří do webových Google Fotek
2021-04-11T19:30:49+02:00
• 12. 4. 2021

Zdroj: Google

Google neustále pracuje na funkci Lens, která dokáže identifikovat nejrůznější věci z pouhé fotografie. Zatím byla tato služba dostupná jen v mobilních telefonech v nejrůznějších aplikacích, a to nejen od Googlu. Nedávno byla uvedena drobná novinka a nyní zde máme možnost využití Google Lens i na počítači.

Google Fotky získávají další integraci Lens

Kromě návrhů i pokročilejší funkce

Google Fotky mají poměrně jednoduché webové prostředí, kde se nabízí i pokročilé funkce. Například se můžete setkat s funkcí navrhnutí otočení snímku, pokud si systém myslí, že je špatně jeho orientace. Nově se zde ale setkáte s funkcí zkopírování textu. Není ale známo, kdy došlo k implementaci této funkce.

Screenshot 17 741x444x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Jakmile kliknete na tlačítko Zkopírovat text z fotky, otevře se trochu jiné prostředí, kde je uprostřed nápis Google Lens. Jde vidět snaha identifikace objektů na fotografii, přesně tak, jak se ukazuje v aplikacích na mobilu. Pakliže systém rozpozná text, nabídne ho ke zkopírování pomocí tlačítka u něj. Případně je na pravé straně postranní panel s textem.

Screenshot 18 924x441x

Zdroj: Dotekomanie.cz

Tuto novinku mohou mít někteří k dispozici již delší dobu, ale zřejmě měli k dispozici testovací verzi. Bohužel nelze možnost kopírování textu vynutit u každého snímku. Záleží totiž na systému Googlu, pokud nějak rozpozná text na snímku.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim